Міжпланетна станція NASA "Інсайт" передала селфі з Марса.

 

Міжпланетна станція NASA "Інсайт" після півроку польоту 26 листопада здійснила успішну посадку на Марс і передала на Землю перше селфі

 

 

Сигнал про посадку отриманий о 14:54 за часом Східного узбережжя США (21:54 за нашим часом). З 1999 року американці успішно посадили на Марс чотири марсоходи, два з яких — «Оппортюніті» і «Кюріосіті» — працюють і дотепер.

 

"Інсайт" опустився на поверхню на швидкості близько 8 кілометрів на годину. Його гальмування зі швидкості близько 20 тисяч кілометрів на годину почалося на відстані близько 125 кілометрів від поверхні.

 

Посадка тривала шість хвилин. Апарат масою 350 кілограмів увійшов в атмосферу Марса під кутом 12 градусів на швидкості трохи менше 20 тисяч кілометрів на годину. За перші дві хвилини швидкість впала до півтори тисячі кілометрів на годину. На висоті близько 16 кілометрів у апарата розкрився парашут і відкинуто захисні екрани «Інсайту», що розігрілися до температури близько 1000 ⁰C. На висоті трохи більше півтора кілометрів "Інсайт" позбувся цього парашута, включилися 12 двигунів, що гальмували апарат аж до самої посадки.

 

 

Місце посадки — нагір'я Елізіум недалеко від марсіанського екватора. Місія розрахована на 720 днів.

 

Від двох тижнів до трьох місяців піде на те, щоб модуль підготував обладнання для проведення досліджень. Завдяки радіолокаційним приладам, встановленим на апараті, вчені отримають інформацію про місцезнаходження «Інсайту» з точністю до кількох сантиметрів. На апараті встановлений сейсмограф, за допомогою якого науковці сподіваються вивчити поштовхи під поверхнею планети і відокремити власне «марсотрясіння» від поштовхів, що виникають внаслідок падіння метеоритів. В атмосфері Марса, більш розрідженої в порівнянні з земною, великі метеорити не згорають.

 

Ключове завдання місії — пробурити свердловину завглибшки близько п'яти метрів. Вчені планують вивчити, як під поверхнею Марса поширюється тепло, дослідити структуру його кори, мантії і ядра. Можливо, в ході місії вдасться виявити рідку воду під поверхнею.

 

 

27.11.2018