Пол Манафорт втратив право на пом’якшення покарання.

Він порушив угоду зі слідством, давши неправдиві свідчення.

 

 

Колишній голова передвиборчого штабу Дональда Трампа й екс-політтехнолог Віктора Януковича Пол Манафорт свідомо ввів в оману Федеральне бюро розслідувань і команду спецпрокурора Роберта Мюллера, тим самим порушивши умови досудової угоди зі слідством про визнання своєї провини. Це випливає з оприлюднених у понеділок, 26 листопада, документів, які прокуратура передала до окружного суду Вашинґтона у справі «США проти Пола Манафорта».

 

У них, зокрема, зазначається, що Манафорт «скоїв низку федеральних злочинів», давши неправдиві свідчення з різних питань. Прокурори звернулися до федерального судді з проханням призначити дату оголошення вироку.

 

Нагадаємо, що 14 вересня Манафорт визнав себе винним у злочинній змові проти США щодо відмивання грошей, податкового шахрайства, приховування закордонних банківських рахунків, порушення правил реєстрації як іноземного аґента (мова про його роботу на екс-президента України Віктора Януковича), а також в лжесвідченні і тиску на свідків.

 

Йому загрожує 10 років в'язниці, і саме угода зі слідством могла б допомогти йому пом'якшити покарання. Тепер сторона обвинувачення не проситиме суд про м'якше покарання з урахуванням співпраці Манафорта зі слідством.

 

У згаданих документах зазначається, що, укладаючи угоду зі слідством, Манафорт зобов'язався чесно, цілковито й прямо співпрацювати зі слідством. «В угоді про визнання вини передбачається, що якщо обвинувачений не виконує повністю всіх своїх зобов'язань або бере участь у будь-якій злочинній діяльності до винесення вироку, це буде вважатися порушенням умов угоди», – наголошується в документі.

 

Прогнозують, що суд оголосить вирок у справі Манафорта восьмого лютого 2019 року.

27.11.2018