"Ощадбанк" відсудив у Росії $1,3 млрд в Арбітражному трибуналі.

 

Міжнародний арбітражний суд при Міжнародній торговій палаті у Парижі постановив стягнути з Росії на користь "Ощадбанку" $1,3 мільярда в якості компенсації збитків, завданих внаслідок анексії Криму з боку Російської Федерації.

 

Про це йдеться у повідомленні "Ощадбанку".

 

"Цим рішенням "Ощадбанк" отримав повне задоволення всіх заявлених вимог до Російської Федерації стосовно експропріації банківського бізнесу та активів у Криму в результаті незаконної окупації та анексії частини території в порушення міжнародного права", – прокоментував партнер компанії Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan Алекс Ґербі.

 

Арбітражне слухання відбулося згідно з Арбітражним реґламентом Комісії Організації Об'єднаних Націй з права міжнародної торгівлі 1976 року, а також згідно з угодою між Кабінетом Міністрів України і урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій. Сума відшкодування становитиме $1,3 млрд і відсотки, які нараховуватимуться з моменту винесення рішення до моменту фактичної компенсації. Згідно з реґламентом, сторони зобов’язані виконувати арбітражне рішення без зволікань.

 

Голова правління "Ощадбанку" Андрій Пишний зазначив: сума відшкодування свідчить про те, що арбітраж прийняв усі юридичні аргументи та економічні розрахунки, надані українською стороною. "Важко уявити повідомлення, яке б ми потребували наразі більше, ніж це. Враховуючи те, як саме розвиваються наші відносини з агресором, ця перемога має надзвичайне значення не лише для нас, а й для всієї України", – додав Пишний.

 

Слухання справи відбулись у березні 2017 року.

 

"Ощадбанк" є першою компанією, 100% акцій якої належать державі, та першою банківською установою, яка виграла справу проти Російської Федерації щодо збитків, отриманих внаслідок анексії Криму.

 

"Ми закликаємо інші українські компанії як державної, так і приватної форм власності звертатись у міжнародний арбітраж для того, щоб відновити справедливість і примусити окупанта відповісти хоча б за економічні втрати України внаслідок розбійницького нападу на нашу країну", – закликав Пишний.

 

Керівник банку повідомив, що після офіційного отримання рішення арбітражу "Ощадбанк" почне вживати всіх можливих заходів для виконання рішення та стягнення коштів з Росії. Зокрема, банк буде активно добиватиметься цього у відповідних юрисдикціях у всьому світі.

 

26.11.2018