Прем'єр: Це не бюджет Гройсмана, а бюджет країни.

 

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман подякував Верховній Раді за схвалення проекту державного бюджету на 2019 рік і запевнив, що бюджет-2019 є збалансованим і реалістичним.

 

Про це повідомила прес-служба уряду.

 

 

Володимир Гройсман пишається тим, що уряд подав до парламенту проект бюджету вчасно і схвалив його ще до грудня. Зі слів голови уряду, це відкрило для України можливості не тільки планового входження в наступний фінансовий період, а й посилення співпраці з міжнародними партнерами за програмами макрофінансової допомоги.

 

"Ми маємо стабільність – і в кінці цього року, і в наступному.  2019 рік буде непростим – економічно і політично. Але маємо бюджет – збалансований і реалістичний", – сказав Гройсман, додавши, що автори бюджету зберегли всі передбачені програми – в безпеці і обороні, в медицині, освіті, заклавши гроші на будівництво доріг і проведення подальшої децентралізації.

 

У п'ятницю перед світанком, виступаючи перед Верховною Радою, Володимир Гройсман заявив: "Насправді можна по-різному ставитись до проекту бюджету на 19-й рік. Абсолютно природньо, коли опозиція говорить, що він не такий. Але завжди приходить час, коли опозиція якісна приходить до влади і потім вона починає захищати бюджет, а інша опозиція починає їх критикувати. Це нормальний процес. Але найголовніше, що у нас сьогодні є, – це наш обов'язок забезпечити в країні стабільність і розвиток".

 

Голова уряду додав, що хотів би захищати щедріший бюджет, однак наступного року Кабмін муситиме здійснювати чималі виплати через зовнішні борги. "Перед нами стоять ще величезні виклики – це помилки минулого, коли країна має більше 50 мільярдів доларів накопичених боргів, а це один бюджет країни, за який ми з вами маємо зараз розраховуватись", – поскаржився Гройсман.

 

Прем'єр-міністр, зокрема, підкреслив, що проект бюджету посилює обороноздатність держави. Зокрема, передбачено значне зростання заробітних плат для військовиків. "Це не бюджет Гройсмана – це бюджет нашої української держави. І ми маємо все зробити для того, щоб стати сильними і протистояти ворогу, який стоїть на кордонах і вже зайшов на нашу територію. Ми маємо його просто виперти звідси", – затявся голова уряду.

 

23.11.2018