Уряд звільнив очільницю Держлікслужби.

 

Кабінет Міністрів звільнив із посади керівницю Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками Наталію Гудзь.

 

Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров'я України.

 

Згідно з поясненням МОЗу, очільниця служби "протизаконно забороняла вакцини проти туберкульозу, гепатиту В, поліомієліту, дифтерії та правця".

 

"Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками лише у 2018 році неодноразово приймала необґрунтовані рішення про тимчасову заборону на реалізацію та застосування різних вакцин. Керівництво виносило ці заборони всупереч встановленому порядку застосування тимчасових заборон", – розтлумачили у відомстві Уляни Супрун.

 

У міністерстві заявили, що достатніх підстав і фактів, які б свідчили про необхідність заборон, не існувало, а в кожному конкретному випадку висновки протоколів розслідування регіональних груп доводили, що загроз немає.

 

"Водночас, через такі дії керівництва Держлікслужби щоразу зупинявся процес імунізації українців: діти не могли одержати своїх щеплень за Календарем профілактичних щеплень, оскільки вакцини були заборонені. А публікація таких розпоряджень Держлікслужби у ЗМІ призвела до дискредитації імунізації, збільшення загрози відмов громадян від вакцинації і в цілому поставила під загрозу національну безпеку в частині захисту мільйонів українців від інфекційних хвороб", – додали у міністерстві.

 

Раніше Міністерство охорони здоров'я України звернулося до прем'єр-міністра України з проханням ініціювати притягнення до дисциплінарної відповідальності керівних осіб Держлікслужби. У вересні Кабінет Міністрів України постановив тимчасово відсторонити голову Держлікслужби Наталію Гудзь та першого заступника голови служби Владислава Цілину за фактами необґрунтованого запровадження заборони на різні вакцини впродовж останнього року.

 

21.11.2018