Суд переніс "останнє слово" Януковича через його госпіталізацію.

Оболонський суд Києва оголосив перерву у розгляді справи за обвинуваченням екс-президента Віктора Януковича у держзраді до 5 грудня.

 

Про це сказав головуючий суддя Владислав Дев'ятко, повідомила аґенція "Укрінформ".

 

"Перерва на 5 грудня на 9:00", – сказав Дев'ятко.

 

На початку засідання адвокат Януковича Олександр Горошинський заявив клопотання про перенесення судового засідання, адже Януковича в Росії було госпіталізовано. "Прошу суд відкласти розгляд справи з огляду на неможливість участі, а саме – за станом здоров'я", – заапелював Горошинський.

 

Він наполягав, що Янукович не може самостійно рухатися. "Віктор Федерович дістав травму хребта і фактично не може підвестися з ліжка", – підкреслив адвокат.

 

Головуючий суддя Владислав Дев'ятко не повірив у поважність хвороби. "Шановні учасники процесу, я багато чого можу допустити в судовому провадженні, але я не можу допустити відвертої брехні. Олександр Олександрович вдався до неї, тому суд змушений констатувати, що жодного слова про травму хребта, лангетку хребта в довідці немає", – сказав Дев'ятко, додавши, що суд не може назвати діагноз "з точки зору судової етики".

 

Адвокати також роздратували суддю проханням допитати як свідка екс-міністра енергетики та вугільної промисловості Едуарда Ставицького. "Я перепрошую, захисники, ви є професійними адвокатами і прекрасно знаєте, що ви не фокусники, які можуть витягувати кроликів із капелюха – із свідками. Наразі у нас стадія останнього слова", – наголосив Дев'ятко. Суддя додав, що Кримінально-процесуальне законодавствао передбачає можливість повернення до судового слідства "лише внаслідок останнього слова обвинуваченого, в якому він повідомив якісь нові обставини, які судом не були досліджені і потребують, на думку суду, дослідження".

 

"Суд вважає за необхідне оголосити перерву задля одужання обвинуваченого та для надання йому можливості звернутися до суду з останнім словом, – заявив Дев'ятко. – У разі неможливості Януковича піднятися з ліжка, то повідомляється учасникам процесу, що Оболонським райсудом неодноразово проводилися відеоконференції з підозрюваними, обвинуваченими і потерпілими, які зверталися до суду із свідченнями і заявами з лікарняного ліжка. Тож це не виключна практика. Якщо Янукович не зможе до визначеної судом дати вилікуватися, суд не вважатиме проявом неповаги, якщо обвинувачений виступить у суді з останнім словом, сидячи чи лежачи на лікарняному ліжку, якщо здоров'я не дозволить йому стояти", – заявив суддя.

 

У коментарі журналістам Горошинський заявив, що у Януковича спортивна травма і його госпіталізовано. "Допит Януковича лежачи, враховуючи резонансність справи, на мою думку, є некоректним", – сказав адвокат.

 

18 листопада російські медії поширили інформацію про госпіталізацію колишнього президента України Віктора Януковича у московську клініку імені Скліфосовського. Згідно з даними ЗМІ, Янукович зліг унаслідок підозри на травму хребта і коліна, яких він зазнав під час гри у теніс.

 

У клініці заявили, що Януковичу "надали допомогу і відпустили того ж дня".

 

19.11.2018