УПЦ МП вийшла із євхаристійного спілкування з Константинополем.

 

Собор єпископів Української православної церкви Московського патріархату постановив припинити євхаристійне спілкування УПЦ МП зі Вселенським патріархатом і назвав рішення Константинополя втручанням у внутрішні справи України.

 

Про це йдеться у рішенні собору, оприлюдненому на офіційній сторінці Московського патріархату.

 

 

Верхівка УПЦ МП вважає рішення Константинопольського патріархату, ухвалені 11 жовтня, "недійсними та такими, що не мають жодної канонічної сили".

 

"Рішення про встановлення юрисдикції Константинопольського патріархату на території України є наслідком спекулятивного трактування церковної історії. А рішення про зняття анафеми та інших церковних заборон із лідерів розколу та визнання дійсності псевдохіротоній, які були звершені ними під час перебування в розколі, є наслідком спотвореного тлумачення православних канонів. Історія православної Церкви не знає випадків подолання розколу шляхом його простої легалізації", – ствердили в УПЦ МП.

 

"Прийнявши такі антиканонічні рішення, визнавши розкольників у сущому сані, Константинопольський патріархат, згідно з церковними правилами, сам став на шлях розколу. У зв’язку з цим, євхаристичне спілкування Української православної церкви з Константинопольським патріархатом на даний час є неможливим і припиняється", – йдеться у рішенні собору УПЦ МП.

 

Московський патріархат назвав себе "самокерованою, наділеною всіма правами незалежності та самостійності" Церквою.

 

"Вважаємо неприпустимим незаконне втручання Константинопольського патріархату у внутрішні справи іншої помісної Церкви та намагання вирішувати українське церковне питання за участі державної влади і розкольників, ігноруючи голос канонічної Української православної церкви", – закинули в УПЦ МП.

 

Представництво Російської православної церкви вважає, що "процес надання так званого Томосу про автокефалію є штучним, нав’язаним ззовні, не відображає внутрішньої церковної необхідності, не принесе реальної церковної єдності та поглибить розділення і посилить конфлікти серед народу України". Відтак УПЦ МП заявила, що долучення єпископату, духовенства та мирян УПЦ МП до процесу є "неможливим".

 

13.11.2018