Московський патріархат зірвав зустріч із Президентом.

 

Архієреї Української православної Церкви Московського патріархату зірвали заплановану на вівторок зустріч із Президентом України Петром Порошенком, відмовившись прийняти його запрошення на розмову в будівлі Центру ділового та культурного співробітництва "Український дім".

 

 

Верхівка УПЦ прийняла таке рішення на своєму соборі в Києві у вівторок, висловивши умовою зустрічі прибуття Порошенка до Києво-Печерської лаври. У такий спосіб єпископат Московського патріархату запротестував проти ролі держави у встановленні автокефалії в Україні.

 

"Обговоривши стан церковно-державних стосунків, публічні заяви очільників держави, які можна розцінювати як такі, що були спрямовані проти Української православної Церкви, взявши до уваги настрої та думки церковного народу та духовенства, а також виходячи з того, що церковні питання мають обговорюватися на церковній території, собор єпископів Української православної Церкви прийняв рішення зустрітися з Президентом, але не в «Українському домі», а на території Києво-Печерської лаври", – йдеться у заяві собору.

 

"Про це рішення собору єпископів було одразу повідомлено Президенту. Однак Президент від зустрічі відмовився", – констатували в УПЦ МП, додавши, що зустрінуться з головою держави хіба "на церковній території".

 

Речник Української православної Церкви Київського патріархату Євстратій Зоря заявив, що УПЦ МП хоче продемонструвати: вона відчуває за собою "плече Москви" і знважає не просто Петра Порошенка, а державу в особі Президента.

 

Згідно з версією Зорі, УПЦ МП зумисне скликала свій собор на той самий час, коли було обумовлено зустріч із Президентом.

 

"Бачачи, що Президента не змогли примусити, керівники митрополії вирішили на час, коли мала би розпочатися зустріч єпископату МПвУ (Московського патріархату в Україні, – Z) з Петром Порошенком в «Українському домі» – оголошують проведення собору єпископів. Зауважу, що його проведення ніяк не анонсувалося. Виглядає так, що єдина причина раптового скликання собору – те, що, згідно зі статутом, участь в ньому для архієреїв є обов‘язковою. Тож собор – просто метод утримувати єпископів у Лаврі та не дати їм можливість самостійно поїхати до Президента", – написав Зоря на своїй сторінці у Facebook.

 

УПЦ МП інформує: у вівторок єпископат Церкви зібрався в Києво-Печерській Лаврі. У цей же день вирішили провести екстрене засідання синоду, а синод у вівторок таки прийняв рішення скликати собор.

 

13.11.2018