Крисін готовий на зізнання в обмін на м'який вирок у "справі Майдану".

 

Фіґурант справи про тортури і викрадення під час Майдану Юрій Крисін заявив, що він готовий розглянути варіант укладення угоди зі слідством, і водночас розкритикував прокурора Юлію Малашич за те, що йому дотепер ніхто не запропонував такої угоди.

 

Про це Крисін заявив на засіданні в Дарницькому суді Києва, повідомило видання gordonua.com. Крисін брав участь у засіданні в режимі відеоконференції, адже перебуває у Торецькій виправній колонії №2 на Донеччині за вироком у справі про вбивство журналіста В'ячеслава Веремія.

 

"Її ніхто не пропонував, зі мною про це ніхто не розмовляв!.. Я до цієї справи не маю жодного стосунку! І на стадії судового засідання я доведу, що я не давав команд бити майданівців, я нікого не вивозив! Я з "Оплотом" взагалі не був знайомим, як вони всі пишуть! І якщо почнеться – я почну говорити, і тоді прокурору втікати нікуди буде, її посадять!" – заявив Крисін.

 

Прокурор Малашич сказала у коментарі журналістам, що на етапі досудового розслідування ані Крисін, ані його адвокати не висловлювали бажання співпрацювати зі слідством.

 

"Ініціатива щодо укладення угоди має виходити або від обвинуваченого, або від прокурора. Через те, що жодної співпраці під час досудового слідства обвинувачений та його захист не виявляли, відповідно, пропозиції [про угоду] від сторони обвинувачення у принципі не могло надходити", – розповіла Малашич, додавши, що один із трьох адвокатів Крисіна, Ігор Василенко, почав пропонувати угоду вже після того, як обвинувальний акт скерували до суду.

 

Як зазначила прокурор, адвокат Василенко пропонував, що Крисін повністю визнає свою провину, якщо з обвинувачення виключать найважчу статтю – "катування за попередньою змовою групою осіб" (ч.2 ст.127 Кримінального кодексу України).

 

"Коли захисник Василенко звернувся до мене з цією ініціативою, його умовою було виключення з обвинувачення найтяжчої статті, за якою обвинуваченому Крисіну передбачено покарання до 10 років позбавлення волі", – заявила прокурор Малашич.

 

Представник обвинувачення наголосила, що сторона обвинувачення готова укласти угоду із Крисіним, тільки якщо він повністю визнає свою провину і дасть свідчення щодо інших співучасників злочину.

 

"Ми вважаємо, що в результаті судового слідства обвинувачення за всіма статтями щодо Крисіна буде, безумовно, підтверджено. Вірогідність укладення угоди з обвинуваченим може бути розглянуто лише в разі його повного і беззастережного визнання провини за всіма статтями, а також подальшої співпраці щодо викриття інших співучасників інкримінованих йому злочинів", – підсумувала прокурор Малашич.

 

13.11.2018