На території  КНДР виявлено таємні ракетні бази.

Таким чином Пхеньян мав намір приховати ці об'єкти від міжнародних спостерігачів.

 

 

У Північній Кореї є від 13 до 20 таємних військових баз, на яких можуть ховатися мобільні ракетні комплекси з ракетами, здатними нести ядерні боєголовки. Про це повідомляє інформаційна аґенція Reuters з покликом на висновки Центру стратегічних і міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies – CSIS) у Вашинґтоні. Результати дослідження ґрунтуються на аналізі супутникових знимок, інтерв'ю з перебіжчиками, а також членами спецслужб і уряду.

 

За даними дослідницького центру, опублікованими в понеділок, 12 листопада, такі підземні бази розташовані по всій території КНДР у вузьких гірських долинах. Вони влаштовані так, щоб мобільні пускові установки можна було швидко транспортувати тунелями до заздалегідь підготовлених стартових майданчиків, йдеться в дослідженні. Одна з таких баз розташована лише за 135 кілометрів на північний захід від столиці Південної Кореї Сеула.

 

На думку експерта Джозефа Бермудеса, котрий брав участь у цьому дослідженні, демонтаж ракетного полігону «Сохе», який відбувся раніше, був суто демонстративним, «покликаним затьмарити військову загрозу, яку становлять інші об'єкти».

 

Окрім «Сохе», Північна Корея в травні цього року згорнула ядерний полігон «Пунґері». Проте до нього не були допущені іноземні експерти. Раніше американська розвідка неодноразово заявляла про те, що КНДР не робить реальних кроків з денуклеаризації, незважаючи на домовленості між президентом США Дональдом Трампом і північнокорейським лідером Кімом Ченом Ином. 

13.11.2018