Меркель і Макрон засудили голосування на Донбасі.

 

Канцлер Німеччини Анґела Меркель і президент Франції Емманюель Макрон назвали незаконними "вибори" на територіях, зайнятих рухами "ДНР" і "ЛНР".

 

Про це йдеться у заяві лідерів Німеччини і Франції, поширеній у неділю після зустрічі з Президентом України Петром Порошенком у Парижі, інформує "Німецька хвиля".

 

"Так звані "вибори" підривають територіальну цілісність і суверенітет України", – наголосили Макрон і Меркель.

 

Лідери Франції та Німеччини зазначили, що голосування суперечить "мінським домовленостям" і підписаній у лютому 2015 року декларації голів держави й урядів країн "нормандського формату".

 

Меркель і Макрон наголосили, що муніципальні вибори у Донецькій та Луганській областях мусять проводитися згідно зі стандартами ОБСЄ.

 

Водночас керівники Німеччини та Франції нагадали про відповідальність всіх сторін за повне виконання "мінських угод", дотримання режиму припинення вогню та відведення важких озброєнь. Європейські лідери твердо виступили на підтримку процесу обміну поневоленими і звільнення в'язнів до кінця 2018 року.

 

Президент України Петро Порошенко задоволений розмовою з Емманюелем Макроном та Анґелою Меркель.

 

"Була наголошена тверда позиція щодо засудження "виборів" і підтримки суверенітету, територіальної цілісності і незалежності нашої держави. Чітко було наголошено про те, що це є брутальне порушення Російською Федерацією взятих на себе зобов’язань у рамках "мінських домовленостей", – прокоменнтував Порошенко під час зустрічі з представниками медій.

 

Зі слів Президента, Німеччина та Франція позитивно відзначили відповідальне ставлення України до виконання домовленостей, зокрема продовження на один рік закону про особливий режим місцевого самоврядування, а також фіналізацію домовленостей про зони розведення. 

 

Президент додав, що під час переговорів обговорювали питання просування пропозицій України щодо запровадження миротворців на окупованій території Донбасу і підтримки позиції України Берліном і Парижем. Він зауважив, що раніше свою підтримку висловлювали Великобританія, США і багато інших країн.

 

"На моє глибоке переконання, тільки миротворці здатні забезпечити безпековий компонент "мінських угод", припинити обстріли і забезпечити – і примусити, якщо хочете – Росію виконувати взяті на себе зобов’язання. Бо марно домовлятися з країною, яка не виконує навіть зафіксовані на папері зобов’язання, під якими стоїть підпис президента або уповноваженого Росією представника, посла. Це точно неприйнятно", – сказав Порошенко.

 

Президент підтвердив, що на переговорах обговорювали і питання звільнення політичних в'язнів, яких незаконно утримують у тюрмах Російської Федерації, в тюрмах в окупованому Криму, і термінове повернення до обміну полонених, яких незаконно утримують на окупованій території Донбасу.

 

12.11.2018