Україна вимагає від світу різкої реакції на "фейкові вибори" в ОРДЛО.

 

Президент України Петро Порошенко чекає від світової спільноти категоричної реакції на проведення голосування на території ОРДЛО з метою визначення ватажків рухів "ДНР" і "ЛНР".

 

Про це йдеться в заяві голови держави, поширеній прес-службою АП.

 

"Попри численні заклики світової спільноти до Російської Федерації щодо великої небезпеки проведення фейкових виборів на території окупованого Російською Федерацією Донбасу, на жаль, Росія взяла на себе повну відповідальність і підтвердила свою участь в окупації і взяла безпосередню участь в організації цих фейкових виборів", – обурився Президент.

 

"Звичайно, внаслідок проведених консультацій ми абсолютно впевнені, що ці вибори не будуть визнані ніким. Вони не підпадають під стандарти українського законодавства. Вони проводяться під дулами російських автоматів на окупованій території. Вони є категорично неприйнятними. Безпекові умови не створені", – наголосив Порошенко.

 

Голова держави заявив, що українська дипломатія найближчим часом активізується з метою покарання Росії за проведення виборів – у понеділок це питання порушать на засіданні Постійної ради ОБСЄ, внесуть до порядку денного Ради міністрів ЄС у закордонних справах, підіймуть на рівні Ради безпеки в ООН.

 

Петро Порошенко звернув увагу на те, що Росія цілковито відповідальна за проведення голосування на Донбасі: саме Москва стоїть за відстороненням Ігоря Плотницького та фізичним усуненням Олександра Захарченка.

 

"Це Російська Федерація в традиційній для себе манері робить лише для того, щоб, спочатку усунувши своїх попередніх маріонеток, які були безпосередньо задіяні у вбивствах, в тортурах, в порушені законодавства. Сьогодні робить Росія цей крок лише для того, щоб обрати вже призначених ними наступних маріонеток", – додав він.

 

Міністерство закордонних справ України висловило категоричний протест у зв’язку з незаконними та нелегітимними діями Росії з проведення псевдовиборів на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях України.  

 

"Спроба Росії виправдати, організувати та згодом легітимізувати процес фейкового «голосування» на окупованому Донбасі є кричущим порушенням норм і принципів міжнародного права, українського законодавства, а також суверенітету та територіальної цілісності України. Одночасно, Росія як сторона збройного конфлікту на Донбасі та підписант мінських домовленостей вкотре фундаментально порушила свої зобов’язання за ними", – обурилися в МЗС.

 

Зовнішньополітичне відомство наголосило, що "результати цих псевдовиборів є юридично нікчемними, не створюють жодних правових наслідків та не будуть визнані ані Україною, ані міжнародним співтовариством". "Легітимні вибори на Донбасі можуть бути проведені лише у повній відповідності до українського законодавства та стандартів ОБСЄ із забезпеченням спостереження БДІПЛ ОБСЄ", – підкреслили у МЗС.

 

На Михайлівській площі наголосили, що Росія "несе повну відповідальність за ці незаконні дії та руйнівні наслідки для мирного процесу".

 

"Закликаємо міжнародне співтовариство до посилення політичного та економічного тиску на Кремль, а також запровадження нових санкцій проти держави-окупанта та осіб, які брали безпосередню участь в організації цих бутафорських «виборів»", – звернулися в МЗС.

 

12.11.2018