Польські націоналісти влаштували провокацію з піротехнікою на Цвинтарі орлят у Львові.

 

Польські націоналісти влаштували провокаційну акцію з використанням піротехніки на Цвинтарі орлят у Львові, відзначивши 100-ту річницю початку "польсько-української війни" і присвятивши її "орлятам та кресов'якам".

 

Організаторами акції на цвинтарі виступили футбольні ультраси із Вроцлава із організації "Wielki Śląsk" ("Велика Сілезія"). 9 листопада вони оприлюднили фотозвіт зі своєї поїздки на власній сторінці у Facebook – очевидно, вже після того, як повернулися з України до Польщі.

 

 

Польські ультраси зазначають: "З оказії 100-ї річниці героїчної оборони Львова відвідуємо Цвинтар львівських орлят і по-фанатськи складаємо шану найбільшим польським героям, про котрих проукраїнська Польська держава забуває".

 

На знимці, оприлюдненій фан-клубом, видно десяток осіб із символікою футбольного клубу та фаєрами. В руках вони тримають плакат: "Львівські орлята, 100 років. То гасло польську відвагу прославляє, Сілезія складає шану для Львова, братнього Вроцлаву".

 

Директор Личаківського кладовища Михайло Нагай підтвердив виданню ZAXID.NET, що польські відвідувачі дійсно провели акцію на кладовищі. Їхній візит відбулася минулої неділі, 4 листопада, й акція була швидкою – тривала не більше 5 хвилин.

 

"Це було під вечір у неділю. Ми вже потім по камерах подивилися, що всі ті хлопці несанкціоновано зайшли по двоє-троє через задні ворота кладовища. Загалом їх було 12. Вони на кілька хвилин розгорнули транспарант і запалили фаєри. Це тривало від 3 до 5 хвилин. До поліції ми не звертались, оскільки вони одразу пішли і не вчиняли антиукраїнських провокацій", – сказав Михайло Нагай.

 

Директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович висловив обурення акцією польських націоналістів.

 

"Це Львів, а не Польща. Це цвинтар, а не стадіон. Польські радикали продовжують використовувати мертвих у непотрібних війнах з сусідами", – прокоментував пан Володимир.

 

10.11.2018