ВР ратифікувала угоду з ЄС про макрофінансову допомогу на €1 млрд.

 

Верховна Рада ратифікувала Меморандум про взаєморозуміння між Україною та Європейським Союзом і кредитну угоду між Україною як позичальником, Національним банком України як фінансовим агентом позичальника та ЄС як кредитором про одержання Україною макрофінансової допомоги ЄС на суму до €1 млрд.

 

На підтримку проекту №0203 на засіданні парламенту у вівторок проголосувало 242 народних депутати, передає аґенція "Інтерфакс-Україна".

 

Між тим, Президент України Петро Порошенко за підсумками переговорів із віце-президентом Єврокомісії Валдісом Домбровскісом у Гельсінкі спрогнозував надання Україні першого траншу макрофінансової допомоги ЄС у розмірі €500 млн найближчими тижнями.

 

"Під час зустрічі було зазначено, що Україна максимально швидко реалізує взяті на себе зобов'язання у рамках згаданих угод, і на сьогодні завершується виконання всіх шести умов для отримання першого траншу допомоги (€500 млн) й очікується позитивна оцінка Європейської комісії", – йдеться в повідомленні Адміністрації президента.

 

У вересні представники України та ЄС підписали кредитну угоду про надання 4-ї програми макрофінансової допомоги ЄС Україні (MFA IV) на €1 млрд і меморандум про взаєморозуміння, в якому закріплені умови виділення цих коштів. Суму в €1 млрд розділять на два рівні транші.

 

Для отримання першого траншу MFA Україна, зокрема, має оновити модуль перевірки електронних декларацій, щоб забезпечити їх логічний та арифметичний контроль і встановити автоматичний обмін даними між модулем перевірки і відповідними держреєстрами.

 

Серед умов ЄС було, зокрема, завершення формування наглядової ради НЕК "Укренерго" з незалежними членами та оголошення відбору таких наглядових рад ще щонайменше для трьох інших великих держкомпаній із залученням професійних компаній із добору персоналу, а також виставлення на продаж як мінімум 200 об'єктів малої приватизації.

 

Другий транш має надійти навесні 2019 року за результатами оцінки виконання Україною заходів щодо реформування відповідних секторів реалізації державної політики.

 

Євросоюз із 2014 року надав Україні €2,81 млрд макрофінансової допомоги. Третій транш третьої програми макрофінансової допомоги на €600 млн скасовано 18 січня 2018 року через порушення країною погоджених умов. Україна не виконала чотирьох вимог: зняття заборони на експорт лісу-кругляку, запуск автоматичної перевірки е-декларацій, закон про кредитний реєстр НБУ та перевірка інформації про бенефіціарних власників компаній.

 

09.11.2018