Суд відпустив екстрадованого екс-керівника агрохолдингу "Мрія".

 

Шевченківський суд Києва обрав для екс-керівника агрохолдингу "Мрія" Миколи Гути, екстрадитованого напередодні зі Швейцарії, найм'якшу форму запобіжного заходу – особисте зобов'язання.

 

Про це повідомляє прес-служба Шевченківського суду.

 

Водночас, адміністрація суду обурилася тим, що медії поклали на Феміду провину за вихід Гути з-під варти, адже про м'яку форму запобіжного заходу просили представники прокуратури.

 

"Звертаємо увагу на те, що слідчий суддя виходячи із загальних засад кримінального провадження, принципів змагальності сторін та диспозитивності, не має права виходити за межі клопотання та застосовувати суворіший запобіжний захід, ніж про це просить сторона обвинувачення у своєму клопотанні", – розтлумачили у суді.

 

Нагадаємо, напередодні Генеральна прокуратура повідомила про екстрадицію до України підприємця, розшукуваного за вчинення шахрайства в особливо великих розмірах, що спричинило матеріальних збитків на загальну суму 799 млн 300 тис. грн.

 

"Ця справа є черговим прикладом того, що ані великі гроші, ані дорогі адвокати не допоможуть уникнути відповідальності за кордоном, коли є ефективна міжнародна співпраця між центральними органами", – прокоментував заступник Генерального прокурора Євген Єнін.

 

У 2014 році "Мрія", один із найбільших українських агрохолдингів, не зміг розрахуватися з кредиторами і оголосив дефолт. Власники пропали зі значною сумою грошей.

 

Миколу Гуту згодом затримали у Швейцарії.

 

Навесні у медіях повідомляли, що він продає маєток Villa Glory в Німеччині з наміром перебратися у швейцарський кантон Обвальден.

 

07.11.2018