"Додому, до Росії": Порошенко назвав РПЦ елементом кремлівської системи.

 

Президент України Петро Порошенко заявив, що Російська православна церква є елементом політичної системи Москви, відтак і РПЦ, і збройні сили РФ мусять повернутися "додому, до Росії".

 

Про це Порошенко заявив на міжнародній конференції "Уроки гібридного десятиліття: що треба знати для успішного руху вперед", повідомляє "24 канал".

 

"Після проведення собору і обрання предстоятеля Українська церква отримає Томос з підтвердженням своєї духовної незалежності. Російська православна церква є елементом російської політичної системи. Путін сам колись сказав, що Росія тримається на РПЦ та на ядерній зброї. Ми маємо робити з цього висновки", – заявив голова держави.

 

Український Президент розкритикував засідання Владіміра Путіна за втручання у релігійну ситуацію в Україні.

 

"Хіба це нормально, коли в Кремлі збирається негайно [після проголошення рішення про Томос] Рада безпеки Росії під керівництвом Путіна з одним питанням на порядку денному – як захистити Російську православну церкву в Україні? Дорогі мої, вам тут нічого робити. Нічого робити вашій Церкві, нічого робити вашим збройним силам, нічого робити вашому озброєнню. Додому, до Росії", – заявив Порошенко.

 

Президент висловив сподівання, що Вселенський патріарх Варфоломій не зволікатиме з рішенням про проведення в Україні об'єднавчого собору зі створення єдиної помісної православної Церкви, а об'єднана Церква скоро отримає Томос про автокефалію.

 

07.11.2018