ЄСПЛ змусив Україну виплатити 5 млн грн через погром ромів.

 

Європейський суд з прав людини зобов’язав Україну виплатити 5 мільйонів гривень компенсації постраждалим внаслідок погрому ромського табору на Одещині.

 

Про це йдеться у рішенні за справою "Бурля та інші проти України", опублікованому 6 листопада, повідомляє "Радіо Свобода".

 

Конфлікт бере початок у вересні 2002 року, коли у селі Петрівка на Одещині після смерті у бійці 17-річного односельця група із кількох сотень його земляків за рішенням сільради почала громити будинки, де жили роми (з одним із них у загиблого начебто і був конфлікт). Перед цим ці будинки відрізали від електрики і газопостачання за рішенням сільради. Поліція при погромі була присутня, але не втручалася, зазначено у тексті судового рішення.

 

Суд вирішив, що таким чином було порушено право на повагу до приватного життя (стаття 8 Європейської конвенції з прав людини) та заборону дискримінації (стаття 14), а також заборону катувань та поводження, що принижує людську гідність (стаття 3).

 

 

Згідно зі свіжою інфомацією, цього року до поліції надійшло шість повідомлень про напади на ромські поселення: три – у Києві, одне – у Тернопільській області, ще два – на Львівщині.

 

Останній з таких нападів відбувся 23 червня, коли група молодиків напала на ромський табір на околиці Львова. Смертельні ножові поранення отримав 24-річний ром, а 10-річному хлопчикові, 30-річній жінці і 19-річному юнакові завдали поранень ножем. Пізніше поліція затримала вісьмох осіб, підозрюваних у нападі: семеро з них – неповнолітні.

 

07.11.2018