НАНУ підтримала проект правопису.

 

Президія Національної академії наук України та колегія Міністерства освіти і науки України підтримали проект нової редакції українського правопису. 

 

Про це йдеться у повідомленні НАНУ за підсумками спільного засідання двох інституцій.

 

 

"Було одноголосно ухвалено рішення в цілому схвалити проект нової редакції правопису, доопрацювавши згідно з обговоренням, і визнати завершення роботи над ним одним із пріоритетних завдань вітчизняної лінгвістичної науки. Потім передати проект до Міністерства освіти і науки України з подальшим поданням його на розгляд Кабінету Міністрів України", – повідомили в академії.

 

Заступник міністра освіти та науки Володимир Ковтунець підкреслив, що питання нової редакції правопису є надзвичайно важливим для забезпечення культурного й духовного розвитку Української держави.

 

"Проблеми правопису складні, оскільки включають фактично всі аспекти суспільного життя країни – мовно-культурний, інформаційний, економічний, політичний. Отож їх треба розв’язувати максимально виважено", – переповіли в НАНУ.

З доповіддю «Про нову редакцію Українського правопису».виступила, розповівши про рішення Національної комісії з питань правопису від 22 жовтня ц.р., голова Робочої групи з підготовки проекту Українського правопису член-кореспондент НАН України С.Я.Єрмоленко. В обговоренні взяли участь 18 учасників наради: спочатку п'ятеро членів комісії (С.І.Пирожков, М.В.Стріха, П.Ю.Гриценко, Б.М.Ажнюк та О.І.Чередниченко), потім адміністратор словникового порталу r2u, семеро членів Президії НАН України, троє членів Колегії МОН України, заступник академіка-секретаря Відділення загальної біології НАН України В.Г.Радченко та професор Є.К.Бистрицький.

 

Академічні середовища вважають, що досягнути належного врівноваження в процесі розробки нового проекту можливо "лише на суто науковій основі з урахуванням новітніх здобутків лінгвістичної науки".

 

Учасники наради зійшлися на думці, що для успішного завершення місії робоча група з підготовки проекту українського правопису мусить спільно з представниками провідних мовознавчих установ НАНУ та фахівцями закладів вищої освіти доопрацювати документ "згідно з пропозиціями, які були висловлені під час розгляду на згаданому засіданні правописної комісії та під час обговорення на спільному засіданні".

 

26.10.2018