Джемілєв, Захаров і Зісельс заявили про політичну вмотивованість НАБУ.

 

Правозахисники Євген Захаров та Йосип Зісельс і лідер кримських татар Мустафа Джемілєв написали листа до Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, в котрому звинуватили антикорупційні відомства у розслідуванні політично вмотивованої справи проти народного депутата України, заступника голови  української делеґації у ПАРЄ Георгія Логвинського та його дружини, судді Європейського суду з прав людини Ганни Юдківської.

 

Про це вони оголосили на прес-конференції, повідомило видання ТЕКСТИ. Заяву також підписав народний депутат Рефат Чубаров.

 

"Розслідування НАБУ супроводжується пропагандистською кампанією, «вкиданням» в публічний простір даних негласних слідчих розшукових дій, що є грубим порушенням українського законодавства і міжнародних стандартів прав людини", – йдеться у зверненні.

 

"Неправдиві факти та пропагандистська кампанія вже підхоплена російськими ЗМІ, що завдає удару авторитету України на міжнародній арені. Нещодавно антиукраїнський ресурс Russia Today опублікував статтю під заголовком “Два українські представники у ЄСПЛ, використовуючи службове становище, спричинили розтрату мільйонів державних коштів”... Фактично, поширена НАБУ неправдива інформація вже використана Російською державою для впливу на Раду Європи. Так, Росія вже офіційно звернулась до Ради Європи з інформацією про такі нібито порушення Україною принципів і норм міжнародного права, і все це є переддією до запланованого на найближчий час початку розгляду щодо прийнятності справи “Україна проти Росії” в ЄСПЛ", – пишуть правозахисники.

 

Євген Захаров, Йосип Зісельс, Мустафа Джемілєв і Рефат Чубаров закинули розслідуванню низку негідних вчинків, зокрема внесення неправдивих даних, дифамації, маніпулювання юридичними фактами. Автори звернення вважають, що детективи НАБУ здійснюють тиск на свідків з метою спонукати їх до дачі неправдивих показань проти Логвинського, прослуховують помічників депутата, проводять необґрунтовані, на думку апелянтів, обшуки та вилучення особистих речей.

 

Спікери повідомили, що кількаразово намагалися донести свої зауваження до керівництва САП і НАБУ. "Ми говорили їм про те, що боротися з корупцією можна тільки законними методами. Але реакцій на ці зустрічі не було", – заявив Євген Захаров.

 

Автори звернення закликали усунути порушення й покарати винуватців, інакше радитимуть керівникам ГПУ, САП і НАБУ скласти повноваження.

 

На початку листопада у медіях поширювалася інформація про плани Національного антикорупційного бюро вручити підозру тодішній заступниці міністра юстиції Наталії Бернацькій (раніше працювала помічницею депутата Мустафи Джемілєва). Причиною підозри нібито мала бути її змова з депутатом "Народного фронту" Георгієм Логвинським, а також його дружиною суддею ЄСПЛ, яка начебто уможливила отримання матеріальних вигод від тих чи інших рішень ЄСПЛ.

 

Згодом виявилося, що йдеться про справу компанії "Золотий мандарин", котра завдяки рішенню ЄСПЛ відсудила у "Київенерго" компенсацію за змарнований мазут.

 

4 квітня НАБУ оприлюднило записи із "плівок Холодницького", на одному з котрих "засвітився" Георгій Логвинський. На записах чути, що він розмовляв з керівником САП про справу "Золотого мандарина".

 

Георгій Логвинський, як і Бернацька, працював помічником Мустафи Джемілєва.

 

Рефат Чубаров, Йосип Зісельс і Євген Захаров були членами конкурсної комісії, котра обрала директором Антикорупційного бюро Артема Ситника.

 

26.10.2018