Адвокати Януковича виступають на суді 50 годин – слухання перенесено.

 

Оболонський суд Києва взяв перерву у розгляді справи щодо держзради екс-президента Віктора Януковича до 26 жовтня.

 

Про це оголосив головуючий суддя Владислав Дев'ятко, повідомляє аґенція Укрінформ.

 

"Перерва до завтра до 9:00", – сказав Дев'ятко.

 

Так, під час свого виступу у дебатах адвокат Януковича Олександр Горошинський знову згадував, як і на минулому засіданні, про лист Януковича до Путіна і про виступ екс-постпреда Росії при ООН Віталія Чуркіна на засіданні Радбезу ООН 3 березня 2014 року, а також посилався на листи від офіційних органів РФ щодо того, що нібито до них не надходило листів від Януковича з проханням використати війська на території України. Також Горошинський знову, як і на минулому засіданні, зазначив, що Янукович до Росії нібито звертався з великим листом з проханням про проведення консультацій, але вони проведені не були.

 

Окремо Горошинський цитував покази таких свідків обвинувачення, як міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, секретар РНБО Олександр Турчинова, Голова Верховної Ради Андрій Парубій та інших. Після цього він попросив про перерву і зазначив, що на наступному засіданні збирався говорити про такі тематичні блоки, як замахи на життя Януковича і характеристика особи екс-президента.

 

"Суд не зовсім розуміє, що відбувається. Ви просили три години додаткового часу на виступ, ви їх вже вичерпали, вам не вистачило часу, чи правильно вас суд зрозумів? Скільки вам потрібно ще часу?" – спитав Дев'ятко у Горошинського.

 

Адвокат уточнив, що думає закінчити за завтрашній день. "Тобто ви завтра закінчуєте вашу дебатну промову і ми чекаємо Байдика (іншого адвоката, законтрактованого Януковичем, – Z)?" – cпитав Дев'ятко. Той у відповідь додав, що "з урахуванням тих матеріалів, з якими я ознайомився, більше сказати, ніж те, що я вивчив, мені не буде що".

 

Адвокат Януковича Олександр Горошинський мав закінчити свій виступ ще 19 жовтня. Вранці у четвер суддя Дев'ятко обурився: захист Януковича читає промову вже 47 годин.

 

Сторона обвинувачення виголосила свою промову у дебатах ще 16 серпня і попросила у суду 15 років ув'язнення для Януковича.

 

Віктора Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

 

25.10.2018