У Литві демонтували пам’ятник радянському воїну.

Тепер його мають перевезти в парк радянських скульптур.

 

 

В Алітуському районі Литви поблизу містечка Мірославаса демонтовано скульптуру радянського воїна. Вона була встановлена 1985 року на місці однієї з перших танкових битв між німецькими і радянськими військами в часи Другої світової війни. Автор монумента – відомий литовський скульптор Валдас Крушна (Vladas Krušna).

 

Як повідомив інформаційний портал Delfi, демонтаж скульптури обійшовся району у вісім тисяч євро. Незабаром його мають перевезти в добре відомий і за межами Литви Грутський парк радянських скульптур.

 

Відомо, що проти монумента було вчинено теракт ще в 1990-х роках. Тоді внаслідок вибуху було зруйновано одну з двох скульптур монумента.

 

«Це мусило статися. Дискусія була тривалою, люди були стурбовані, писали листи, але більшість вважала, що скульптурі тут не місце. Все ж ця скульптура – символ окупанта. Ми не переписуємо історії, просто вона повинна знайти відповідне місце. Про це подбали», – прокоментував демонтаж пам’ятника керівник Алітуського району Альгірдас Врубляускас (Al­gir­du Vrub­liaus­kas).

11.10.2018