Нобелівську премію миру присуджено іракській правозахисниці та конголезькому лікарю.

Відзначено їхні зусилля в справі боротьби зі сексуальним насильством в умовах війни.

 

 

Лауреатами Нобелівської премії миру за 2018 рік стали лікар з Демократичної Республіки Конго Денис Муквеґе та правозахисниця й активістка з Іраку Надя Мурад Басі Таха. Про це в п'ятницю, п’ятого жовтня, повідомила інформаційна аґенція Reuters з покликом на журі премії в Осло.

 

Лікар Денис Муквеґе удостоєний премії за допомогу тисячам жертв сексуального насильства в своїй країні. Як зазначає журі, Муквеґе «присвятив своє життя їхньому захисту», зокрема, відкрито критикуючи конголезький уряд й інші країни за нездатність зупинити насильницькі дії сексуального характеру щодо жінок. 

 

Надя Мурад – представниця національності єзидів з Іраку, котра пережила сексуальне насильство з боку бойовиків терористичного угруповання «Ісламська держава». Мурад, котрій вдалося втекти з полону, нагороджується за «надзвичайну стійкість і готовність розповісти про власні страждання, а також від імені інших жертв». 2016 року Мурад у віці 23 років була призначена Послом доброї волі Управління ООН з наркотиків і злочинності. Вона зустрічалася з керівниками різних держав і світовими лідерами, щоби розповісти про тяжке становище жертв торгівлі людьми та інших злочинів, скоєних ІДІЛ.

 

Серед претендентів на цьогорічну Нобелівську премію миру був український режисер Олег Сенцов, засуджений в Росії на 20 років колонії за звинуваченням у підготовці терактів в Криму. Також відомо, що до списку претендентів входив президент США Дональд Трамп. 

 

Нагадаємо, що 2017 року премію миру отримала Міжнародна кампанія зі заборони ядерної зброї (ICAN).

05.10.2018