У Львові відкриють філію Українського інституту національної пам’яті.

 

Буде створено 5 міжрегіональних відділів Українського інституту національної пам’яті (УІНП), один із них буде у Львові, повідомили в прес-службі уряду.

 

Рішення про створення регіональних представництв УІНП ухвалено на засіданні Кабміну 3 жовтня.

 

«Це рішення важливе як для того, щоб реалізувати загальноукраїнську політику національної пам‘яті на місцевому рівні, так і для того, аби в цю політику імплементувати особливості нашої локальної історії», – прокоментував голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

 

Його перша заступниця Аліна Шпак зазначила, що представництво в регіонах дозволить УІНП «дійти до кожної конкретної школи, музею, міської ради, сільської ради».

 

«Це допоможе втягнути локальні історії в загальнодержавний дискурс», – каже Аліна Шпак.

 

Окрім Львова, філії УІНП відкриють у Харкові, Дніпрі, Вінниці й Одесі.

 

Український інститут національної пам’яті є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через міністра культури і який реалізує державну політику у сфері відновлення та збереження національної пам’яті українського народу.

 

Основними завданнями Інституту є, зокрема, організація всебічного вивчення історії українського державотворення, етапів боротьби за відновлення державності та поширення відповідної інформації в Україні та світі.

 

Також Інститут втілює заходи з увічнення пам’яті учасників українського визвольного руху, Української революції 1917-1921 років, воєн, жертв Голодомору 1932-1933 років, масового голоду 1921-1923, 1946-1947 років та політичних репресій, осіб, які брали участь у захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, а також в антитерористичних операціях.

 

Ще одним завданням УІНП є організація дослідження історичної спадщини та сприяння інтеграції в українське суспільство національних меншин і корінних народів, популяризація історії України, її видатних особистостей; подолання історичних міфів.

04.10.2018