США оголосили, що виходять зі ще кількох міжнародних угод.

Передовсім йдеться про вихід із протоколу про врегулювання суперечок у суді ООН.

 

 

Адміністрація Дональда Трампа ввечері в середу, третього жовтня, оголосила про вихід із двох міжнародних угод. Це сталося після того, як Іран і Палестинська автономія подали в Міжнародний суд ООН скаргу на політику, яку проводять Сполучені Штати, – повідомила інформаційна аґенція Reuters.

 

Радник президента з питань національної безпеки Джон Болтон назвав Верховний трибунал ООН «політизованою і неефективною організацією». Він сказав, що США перегляне всі міжнародні угоди, які можуть бути порушені рішеннями Міжнародного суду.

 

«Вашінґтон бездіяльно дивитиметься на голослівні скарги щодо США з політичних мотивів», – цитує Reuters слова Болтона. При цьому він зауважив, що США не мають наміру виходити зі самої конвенції і що Вашінґтон чекає від інших учасників конвенції виконання всіх міжнародних зобов'язань.

 

У середу вдень Міжнародний суд ООН в Гаазі задовольнив позов Тегерана, наказавши США проконтролювати процес застосування санкцій щодо Ірану, які Вашінґтон готується посилити  наступного місяця. У рішенні суду йдеться, що санкції не повинні стосуватися гуманітарної допомоги та питань безпеки цивільної авіації.

 

Джон Болтон заявив також, що США виходять і з додаткового протоколу Віденської конвенції від 1961 року про дипломатичні відносини. Він попередив, що Сполучені Штати «не сидітимуть склавши руки в той час, як проти нас висувають необґрунтовані політичні претензії».

 

Рішення про вихід з додаткового протоколу Білий дім ухвалив після того, як у вересні влада Палестинської автономії подала в Міжнародний суд ще одну скаргу проти США, звинувативши Вашінґтон у неправомірності рішення про перенесення амбасади з Тель-Авіва до Єрусалима. Палестинська влада заявила, що перенесення амбасади є порушенням міжнародної угоди, і вимагала скасування цього рішення.

04.10.2018