Українські судна після прориву крізь Керченську протоку прибули до Маріуполя.

 

Українські військові кораблі – пошуково-рятувальне судно "Донбас" та морський буксир "Корець" – прибули до своєї точки призначення в порту Маріуполя після майже шестиденного рейду з Одеси через Чорне море крізь захоплену російською воєнщиною Керченську протоку і в Азовське море.

 

Про це повідомила прес-служба командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

 

 

"Сьогодні, 25 вересня, о 09.35 заходом морського буксира «Корець» завершився перехід групи суден Військово-Морських Сил ЗС України до порту Маріуполь", – поінформували в штабі.

 

На фінальному відтинку місії Росія продовжувала вчиняти провокації та генерувати фейки.

 

"Поблизу рейду Маріуполя в районі якірної стоянки була спроба провокації з боку російського прикордонного катера типу «Мангуст», який нещодавно вже створював подібні дії, небезпечно маневруючи поряд з українським катером морської охорони. Прикордонний катер РФ на великій швидкості намагався зблизитись з нашими кораблями, але рішучими активними діями екіпажів малих броньованих артилерійських катерів «Лубни» та «Кременчук» він був зупинений та не допущений до місця стоянки пошуково-рятувального судна «Донбас» та морського буксира «Корець»", – повідомили в командуванні.

 

Росіяни ґзяться

 

Військово-Морські Сили також заперечили інформацію противника, буцімто нашим військовикам під час проходження Керченської протоки довелося сплачувати "лоцманські послуги".

 

Нагадаємо, пошуково-рятувальне судно "Донбас" та морський буксир "Корець" вийшли з порту Одеси в бік Керченської протоки 20 вересня. У неділю кораблі пройшли через Керченську протоку крізь нещодавно збудований міст з метою осісти в Азовському морі (спершу повідомляли, що кінцевою точкою стане Бердянськ).

 

При цім Військово-Морські Сили не просили дозволу у Росії, а, наголошено в прес-релізі, "реалізували своє право на вільне плавання Керченською протокою та Азовським морем згідно з Конвенцією ООН та міжнародними угодами".

 

"Військово-Морські Сили ЗС України не дозволять країні-агресору зробити Азовське море своїм внутрішнім озером", – зазначило командування.

 

Як повідомив Верховний головнокомандувач України Петро Порошенко, "ці судна стануть частиною новоствореної військово-морської бази українського флоту на Азові".

 

Керівник Українського мілітарного центру Тарас Чмут розтлумачив, що пошуково-рятувальне судно "Донбас" стане флагманом нової української бази.

 

"Так, старі. Так, не дуже "свіжо" виглядають, але: ПРС "Донбас" йде на Азовське море для того, щоби стати центром, навколо якого буде розбудовуватися військово-морська база. Там буде розміщено штаб, житлові приміщення, камбуз, оперативний відділ і подібні структури. Він не буде ходити в море, він просто закриє потребу на пару років у тому, що з часом ми побудуємо на суші. РБ "Корець" при цьому просто супроводжує його та убезпечує від нештатних чи аварійних ситуацій", – пояснив Тарас Чмут.

 

25.09.2018