Українські військові кораблі пройшли в Азов крізь Керченський міст.

 

Кораблі Військово-Морських Сил України – пошуково-рятувальне судно "Донбас" та морський буксир "Корець" – у неділю пройшли через Керченську протоку з півдня на північ крізь нещодавно збудований міст з метою осісти в порту Бердянська.

 

Офіційну інформацію з цього приводу поширив прес-центр Командування ВМС ЗСУ.

 

 

Військово-Морські Сили не просили дозволу у Росії, а, наголошено в прес-релізі, "реалізували своє право на вільне плавання Керченською протокою та Азовським морем згідно з Конвенцією ООН та міжнародними угодами".

 

"Дякуємо громадськості за увагу та просимо вибачення, що офіційну інформацію було надано з затримкою, це було обумовлено забезпеченням безпеки екіпажів кораблів. Військово-Морські Сили ЗС України не дозволять країні-агресору зробити Азовське море своїм внутрішнім озером", – зазначило командування.

 

Судячи з усього, операція транспортування суден усе ще триває. Назустріч нашим кораблям у Азовському морі вирушили малі броньовані катери "Лубни" та "Кременчук". "Відповідні сили та засоби Збройних Сил України, у тому числі і авіація, також перебувають в готовності до реагування на можливі загрози", – запевнили у ВМС.

 

Командування поінформувало про те, що "перехід до Керченської протоки та через неї проходив у складній обстановці".

 

"На Чорному морі кораблі українських ВМС безпосередньо супроводжували розвідувальний корабель Чорноморського флоту «Приазов’я» та прикордонні сторожові кораблі РФ «Аметіст» та «Дон». В Керченській протоці для безпосереднього супроводження було задіяно більш як 10 кораблів і катерів ФСБ та Чорноморського флоту РФ. Літаки країни-агресора неодноразово здійснювали обліт наших кораблів, у тому числі на гранично низьких висотах. Крім того, сили країни агресора допустили низку небезпечних інцидентів", – поінформували в командуванні Військово-Морських Сил.

 

Момент проходження крізь Керченську протоку

 

Верховний головнокомандувач України Петро Порошенко привітав операцію українських кораблів.

 

"Ці судна стануть частиною новоствореної військово-морської бази українського флоту на Азові. Дякую екіпажам суден за бездоганно виконаний наказ!", – зазначив на своїй сторінці у Facebook Президент.

 

 

"Мілітарний портал України" доповнює: пошуково-рятувальне судно A500 "Донбас" та морський буксир A830 "Корець" вирушили з походом із Західної військово-морської бази ВМС України в Одесі до Бердянська ще 20 вересня. Заплановано, що вони стануть основою новоствореної військово-морської бази українського флоту на Азовському морі.

 

"Чи не вперше за всі роки не ми граємо у їхню гру, а Росія має думати, як відповідати на наші кроки! Ми беремо ініціативу у свої руки і починаємо тиснути, промацувати слабкі місці, дивитися на реакції та далі тиснути", – прокоментував керівник Українського мілітарного центру Тарас Чмут.

 

Іще до проходження протоки Чмут висловив слова поваги українському флотові за те, що, хоч би яким був результат, "не побоялися і знайшли сміливість почати тиснути на росіян та задавати тон".

 

"Якщо Росія не пропускає – фіксуємо, вертаємося назад і показуємо вкотре всьому світу, хто є хто. Чекаємо нових санкцій, які з кожним етапом стають все страшнішими за танки чи літаки. Якщо пропускають – отримуємо потрібні кораблі на Азові і відчутну "зраду" у росіян, які не змогли нічого вдіяти з нашими ВМС", – пояснював Чмут.

 

Тарас позбиткувався із російської пропаґанди, котра намагається акцентувати на тій тезі, що українські судна є "старими коритами, котрі вже ні на що не здатні". Чмут звернув увагу на те, що "старі корита" контролювалися цілим з'єднанням (буксир СБ-739 КЧФ, 2 патрульних катери проекту 03160 "Раптор" зі спецназом, корабель проекту 10410 "Свєтлячок" берегової охорони ПС ФСБ, 2 катери "Манґуст" проекту 12150, катер проекту 21850 "Чібіс" берегової охорони ПС ФСБ).

 

Зі слів експерта, пошуково-рятувальне судно "Донбас" стане флагманом нової української бази.

 

"Так, старі. Так, не дуже "свіжо" виглядають, але: ПРС "Донбас" йде на Азовське море для того, щоби стати центром, навколо якого буде розбудовуватися військово-морська база. Там буде розміщено штаб, житлові приміщення, камбуз, оперативний відділ і подібні структури. Він не буде ходити в море, він просто закриє потребу на пару років у тому, що з часом ми побудуємо на суші. РБ "Корець" при цьому просто супроводжує його та убезпечує від нештатних чи аварійних ситуацій", – пояснив Тарас Чмут.

 

Уже після проходження протоки Чмут розповів, що проти українських військовиків використовували провокації та залякування.

 

 

"Так, під час переходу морем наші судна супроводжував середній розвідувальний корабель проекту 864 ССВ-201 "Пріазов'є", що входить до складу 519-го окремого дивізіону розвідувальних кораблів ЧФ РФ та базується на Севастополі. Ще у четвер (20 вересня) "Пріазов'є" розпочав агресивне маневрування біля наших суден та зближення на відстань до 400 метрів. З нашого боку на провокації не велися та попросили росіян "попуститися" та йти геть", – повідомив він.

 

"Наступного дня багатоцільовий винищувач Су-27СМ (заводський номер 30714, побудований 23.01.1990 року, модернізований у 2007-08 роках, бортовий №30), що входить до 38-го винищувального авіаполку з базуванням на тимчасово окупований аеродром Бельбек під Севастополем, відпрацював бойові заходи на наші судна з небезпечно низьким зближенням та спробував налякати наш АН-26 Морської авіації, який підтримував наших на переході. І, знову ж, наші спокійно "клали" на росіян та рухалися далі", – розповів Чмут.

 

 

 

24.09.2018