САП: Артем Ситник не гідний своєї посади.

 

Спеціалізована антикорупційна прокуратура заявила, що інцидент зі спробою становити прослуховування біля офісу САП працівниками Національного антикорупційного бюро обернеться кримінальною відповідальністю для очільників НАБУ. Відомство Назара Холодницького також повідомило про те, що Артем Ситник не гідний перебувати на своїй посаді.

 

Про це йдеться у відозві САП.

 

"САП закликає міжнародних партнерів не вестися на провокації Артема Ситника, а надати вказаній події об’єктивну оцінку. Мандат довіри НАБ України зусиллями Ситника перетворено на мандат безкарності. Перебування такої особи на посаді директора НАБ України не сумісне із завданнями вказаного правоохоронного органу", – заявили в Антикорупційній прокуратурі.

 

Відомство Назара Холодницького, зокрема, обурене тим, що працівники НАБУ у внутрішньому дворі прокуратури намагалися використати засоби негласного зняття інформації, а також тим, що спецзназ бюро прибув на порятунок своїм людям після того, як їх у автомобілі заблокували представники Національної поліції та Управління державної охорони. 

 

"Артем Сергійович використав силовий підрозділ НАБ України, який, використовуючи вогнепальну зброю, застосував насильство щодо працівників правоохоронних органів, пошкодив майно громадян, перешкодивши проведенню слідчих дій. В ході вказаних подій працівниками НАБ України було здійснено наїзд на інших працівників правоохоронних органів, спричинено тілесні ушкодження, пошкоджено майно громадян", – поскаржилися у САП.


Антикорупційна прокуратура гадає, що три роки роботи НАБУ засвідчили – "він (Артем Ситник, – Z) та очолюваний ним підрозділ нічого спільного із правоохоронною діяльністю не мають". "Відсутність професіоналізму та результатів у НАБ України компенсуються Артемом Сергійовичем, особистими комплексами, невдоволеністю всім і всіма, а так само шантажем, провокаціями, залякуваннями, переслідуваннями, злиття інформації по кримінальних провадженнях – ось основні принципи роботи", – ідеться у заяві САП.

 

Натомість Національне антикорупційне бюро виправдовується: інформація про спроби встановити обладнання для прослуховування кабінету керівника САП не відповідає дійсності.

 

"У відповідь на заяви Назара Холодницького повідомляємо, що співробітники НАБУ не перебували та не проводили жодних дій на території Антикорупційної прокуратури та у її внутрішньому дворі. 
Натомість, на території лікарні "Охматдит" мали місце законні та санкціоновані заходи відповідно до чинного законодавства, суть яких НАБУ наразі розголошувати не може без шкоди для досягнення цілей кримінального провадження", – зазначили в НАБУ.

 

Бюро також ствердило, що співробітники управління спеціальних операцій НАБУ не здійснювали негласних заходів, а лише "проводили планові заняття з тактико-спеціальної підготовки".

 

"В якийсь момент із незрозумілих причин мікроавтобус, в якому перебували співробітники УСО, без будь-яких пояснень заблокували кілька автівок та близько десятка невідомих осіб, які згодом були ідентифіковані як працівники Управління державної охорони та САП. Співробітники УСО НАБУ розцінили цей крок як можливу провокацію, тому викликали поліцію та вжили заходів до розблокування автівки. На жаль, під час розблокування декілька автомобілів отримали незначні пошкодження", – подали свою версію в НАБУ.

 

20.09.2018