Суд відпустив Омеляна на поруки.

 

Солом'янський суд Києва відпустив на поруки міністра інфраструктури України Володимира Омеляна, підозрюваного у незаконному збагаченні та внесенні неправдивих відомостей до декларації. Поручителем виступив міністр у справах молоді та спорту Ігор Жданов.

 

Про це повідомила аґенція "Інтерфакс-Україна".

 

Згідно з рішенням суду, міністр також має прибути до НАБУ на першу вимогу, повідомляти про факти зміни місця проживання і роботи, припинити спілкування зі свідками і здати закордонний паспорт.

 

"Я не розраховував на таке рішення суду... Щодо паспортів – це взагалі ганебна ситуація, оскільки вперше в історії України у нас ситуація, коли міністра обмежують у виконанні його державних функцій, у поїздках... Але ми поважаємо рішення суду і будемо працювати в новому форматі", – заявив після засідання Володимир Омелян.

 

"Я не допущу, щоб окремі керівники самостійно вирішували, що вони є законом України, і буду обстоювати своє чесне ім'я в судах", – додав міністр.

 

Міністр не має наміру відмовлятися від виконання своїх прямих обов'язків.

 

Спеціалізована антикорупційна прокуратура натомість просила суд забезпечити клопотання про призначення міністру застави розміром у 5 млн грн. На думку обвинувачення, інші запобіжні заходи – поручительство або особисті зобов'язання – не будуть ґарантією належної процесуальної поведінки Володимира Омеляна.

 

14.09.2018