Команда козацької чайки «Спас» вирушає в похід для зйомок фільму.

 

Козацька чайка «Спас» протягом 27 вересня – 6 жовтня здійснить похід Чорним морем та Дунаєм із Білгорода-Дністровського до українських міст Вилкове та Килія, розповів сьогодні, 12 вересня, керівник проекту Роман Рось, передає Вголос.

 

Похід має на меті пошук та документування культурної спадщини із нащадками запорізьких і донських козаків, які переселилися у степи та на Дунай після зруйнування Запорізької Січі Російською імперією. У поході візьмуть участь 12 людей.

 

Потому команда виготовить фільм, у якому розкриють забуті паралелі та точки доторку давньої та сучасної культур. Його продемонструють у жовтні-листопаді цього року під час Міжнародного фестивалю «Кіно-маршрут» у Жовкві на Львівщині.

 

Окрім документальної стрічки, після завершення походу організують виставку живопису та фотографій з текстами письменників, учасників проекту та створять фотоальбом – знайомство з краєм старовірів, козаків та рибалок.

 

До слова, цьогоріч похід є підготовкою до міжнародного проекту «Відкрити нове море» – подорож козацької чайки «Спас» до Франції».

 

Учасники Фонду розвитку екотуризму «Витоки» збудували козацьку чайку «Спас» в 2003-му році в селі Раковець, що під Львовом, і спустили на воду на Яворівському озері у 2006-му році. Відтоді щороку вирушають в новий похід. За час існування чайка зі своєю залогою побувала в Батумі на День незалежності Грузії, обійшла Крим, була в Азовському морі, кілька разів відкривала День ВМС України в Севастополі, здійснила кілька проектів на Дніпрі та Південному Бузі – фестиваль «Козацький острів» на Хортиці та в Києві, походи до отамана Сірка в Капулівку, щорічні майстер-класи для дітей у Черкасах на базі муніципальної Школи юних моряків, літні табори для пластунів-чорноморців тощо.

12.09.2018