США застерегли Росію та Іран від атаки на Ідліб разом з військами Башара Асада.

Дональд Трамп попередив, що наступ на позиції сирійських повстанців обернеться численними жертвами.

 

 

«Безглуздий  наступ президента Сирії Башара Асада на провінцію Ідліб неприпустимий. Росіяни й іранці допустяться поважної гуманітарної помилки, взявши участь у цій потенційній людській трагедії. Сотні тисяч людей можуть бути вбиті. Не дозволяйте цьому статися», – написав президент США Дональд Трамп у вівторок, четвертого вересня, в своєму мікроблозі в Twitter.

 

У понеділок, третього вересня, МЗС Ірану висловилося на підтримку очікуваного наступу сирійських військ на останню велику цитадель опозиції, заявивши, що Ідліб повинен бути «очищений від терористів». Міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф прибув до Дамаску для зустрічі зі своїм сирійським колегою і президентом Башаром Асадом.

 

Тегеран ще раніше вів перемовини з Дамаском і Москвою щодо дій проти останнього анклаву, утримуваного повстанцями. Сирійські урядові війська планують поетапний наступ в Ідлібі й прилеглих районах. Дії Дамаска в громадянській війні активно підтримують Москва і Тегеран.

 

Благодійні організації стурбовані загрозою нової гуманітарної катастрофи в реґіоні з трьома мільйонами мешканців. У серпні Рада Безпеки ООН на засіданні, присвяченому гуманітарній ситуації в Сирії, попередила про наслідки можливого наступу сирійської армії на Ідліб.

04.09.2018