Кремль дозволив польським експертам оглянути уламки літака Качинського.

Дозволу на вивезення уламків до Польщі, якого Варшава домагається вже вісім років, Москва вперто не дає.

 

 

Слідчий комітет Росії (СКР) задовольнив запит слідчих органів Польщі про огляд уламків літака Ту-154М польського президента Леха Качинського, який розбився під Смоленськом 2010 року. Про це в четвер, 23 серпня, повідомив інформаційний портал Interia.Fakty з покликом на сайті СКР.

 

«З третього до сьомого вересня 2018 року заплановано здійснення в присутності польських представників додаткового огляду речових доказів – агрегатів, підсистеми і конструктивних елементів літака Ту-154М, які зберігаються в Смоленську», – заявила офіційна представниця Слідчого комітету Росії Світлана Петренко. За її словами, від «компетентних органів» в Польщі надійшов запит на проведення процесуальних дій на російській території. Світлана Петренко повідомила, що польські експерти працюватимуть разом зі слідчими центрального апарату СКР, а також фахівцями Головного управління криміналістики МВС РФ.

 

Нагадаємо, що авіалайнер Ту-154 з польською урядовою делегацією на облавку розбився 10 квітня 2010 року під Смоленськом. В результаті загинули 86 офіційних осіб на чолі з тодішнім президентом Лехом Качинським, а також екіпаж літака.

 

З того часу польська сторона вимагає від Росії передати уламки літака до Польщі для експертизи. Москва вперто відмовляє, заявляючи, що не може передати уламки літака до Польщі, допоки не завершить власних слідчих дій.Після того, як 2015 року в Польщі до влади прийшла партія «Право і справедливісить», новий консервативний уряд ініціював повторне розслідування Смоленської трагедії. У квітні 2018 року польська комісія з розслідування катастрофи опублікувала новий звіт, в якому говорилося, що основною причиною аварії став вибух на облавку літака Качинського. 

23.08.2018