Нацбанк констатував "певну нервозність" на ринку валют.

 

Заступник голови Національного банку України Олег Чурій заявив, що падіння гривні у серпні зумовлене зростанням попиту на валюту аграріїв-експортерів, і загалом минулі чотири роки свідчать про те, що наша валюта є "сезонною".

 

Про це Чурій розповів у інтерв'ю "Радіо НВ".

 

"Сезонність залежить від сільськогосподарського періоду. Ми ж аграрна країна. На сьогодні близько 45% експорту займає аграрна продукція. Україна експортує зерно. Україна – "номер два" з експорту кукурудзи. Перше місце ми займаємо у експорті соняшникової олії. Коли йде експорт, то йде і виторг. З іншого боку, треба розуміти, що Україна має економіку, яка не повністю перебуває на світлому боці. Зокрема, велика частина аграрного сектора є в тіні", – сказав він.

 

Він нагадав, що у 2016 році коливання почалися у вересні, у 2017 році – у серпні, а цього року – у липні.

 

"Причина проста. Курс важливий для бізнесу і населення. Вони (бізнес, – Z) подивилися на це і зрозуміли, що сенсу чекати вересня нема, тому купили валюту у серпні. Гадаю, що цього року відбулася така ж сама ситуація. Ми бачимо тут психологічний вплив. Я б не назвав те, що відбувається сьогодні, панікою, але є певна нервозність. Коливання не є ознакою кризи", – зазначив Чурій.

 

15.08.2018