МВС: Проблема нелеґалів загрожує державній безпеці.

 

Перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий заявив, що проблема нелеґальних міґрантів загрожує державній безпеці.

 

Про це Яровий сказав під час міжвідомчих тактико-спеціальних навчань у Чернігівському пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, інформує прес-служба МВС. 

 

 

Перший заступник міністра нагадав, що між 26 липня і 31 серпня 2018 року в Україні проходять цільові профілактичні заходи під умовною назвою "Міґрант", і результати засвідчили, "що проблема нелеґалів нині дуже гостра у державі". "Масовий притік нелеґальних міґрантів є критичним, незабаром він становитиме загрозу державній безпеці", – наголосив Сергій Яровий.

 

Заступник міністра повідомив, що в рамках відпрацювання перед правоохоронцями стоїть низка завдань: оздоровлення оперативної обстановки на території обслуговування шляхом припинення адміністративних та кримінальних правопорушень, вчинених іноземцями, тісна співпраця всіх органів системи МВС, підвищення інтенсивності патрулювання основних маршрутів, які ведуть до державного кордону, перевірка місць можливого проживання (перебування) іноземців тощо.

 

"Протягом двох тижнів було виявлено понад 1167 нелеґальних міґрантів. Щощдо більшості з них прийняте рішення про примусове видворення з України", – поінформував Яровий.

 

Директорка департаменту в справах іноземців та осіб без громадянства Державної міграційної служби Наталія Науменко повідомила, що тенденція нелеґальної міґрації до України не має прогнозованого зниження. 

 

"Керівництво Державної міграційної служби розробляє план надзвичайних дій на випадок масового входу в Україну нелеґальних міґрантів. Цей план буде найближчим часом представлений керівництву МВС", –  зазначила вона.

 

Голова Національної поліції Сергій Князєв додав, що держава не може допустити зростання злочинності у зв'язку з напливом міґрантів, хоча й обіцяє дотримати права цих осіб.

 

"Ідеться про забезпечення публічного порядку всередині країни, що є нашим безпосереднім обов’язком. Нелеґали не можуть впливати на криміногенну ситуацію", – додав він.

 

Перший заступник голови Державної прикордонної служби Василь Серватюк поінформував, що минулої доби на державному кордоні затримали дві організовані групи нелеґалів (загальна кількість – семеро осіб).

 

"Держприкордонслужба усвідомлює свою відповідальність. Всі засоби спрямовані на посилення східної ділянки кордону, оскільки саме звідти йдуть нелеґали", – сказав він.

 

15.08.2018