Учора, 14 серпня, о 17:50 у Сихівський відділок поліції надійшла інформація про те, що у 8-й міській клінічній лікарні померла 4-річна дитина, яку доправили зі Сколівської лікарні після укусу змії, передає Zaxid.net.
«Від лікаря надійшло повідомлення про те, що 14 серпня об 11:55 в приміщенні лікарні померла дівчинка 2014 року народження, мешканка м. Львів.
12 серпня близько 1:00 дитину доправили зі Сколівської ЦМЛ з діагнозом: укус змії правої нижньої кінцівки», – повідомили у відділі комунікації Головного управління Нацполіції Львівщини.
Зазвичай змії уникають контакту з людьми, проте трапляються випадки, коли контакту не оминути. Герпетологи попереджають, що змії часто селяться у закинутих місцях, де не ведеться господарська діяльність, та поблизу звалищ.
Неприємної зустрічі з плазунами, серед яких на Львівщині отруйною є лише гадюка звичайна, можна уникнути, якщо дотримуватися певних правил, розповіла спеціалістка Ольга Паламаренко:
1. Якщо вирушили в ліс чи гори на відпочинок, уважно огляньте місце, де плануєте зупинитися чи заночувати. Побачили гадюку? Не панікуйте, не кидайтеся на неї з палицею, а повільно відійдіть. Залиште це місце для неї, а для себе оберіть інше.
2. Навіть у спеку, вирушаючи в ліс чи в гори, подбайте про високе взуття – шкіряне, гумове, бо гадюки найчастіше кусають в ногу.
3. Мандруйте лісом чи горами з палицею. Вона потрібна не для того, щоб убити в разі чого гадюку, а щоб попередити її, що ви йдете. Проведіть палицею по кущах, з яких хочете зірвати ягоди, або по високій траві. Цього шуму буде достатньо, аби повзучі уступили вам дорогу.
4. Якщо мандруєте разом з дітьми, то вони повинні завжди йти за вами. І також у відповідному взутті.
5. Гадюка звичайна інколи за забарвленням може бути схожа на вужа. Є люди, які полюбляють брати вужів у руки. Не ризикуйте. Не чіпайте плазунів – і вони не чіпатимуть вас.
Від укусу гадюки на тілі людини залишається характерний знак – дві невеликі дірки. Якщо це сталось, то потрібно перш за все не панікувати, знерухомити кінцівку, а місце укусу промити питною водою, за можливості – покласти холодний компрес. Також постраждалому потрібно пити багато води. Найкраще буде, якщо доправити в лікарню протягом 15-20 хвилин, щонайбільше – протягом 2-х годин.
15.08.2018