Кремль виявився причетним до сутичок у Шарлотсвіллі.

 

Про це стверджують американські правоохоронні органи, які розслідували торішній інцидент.

 

 

Федеральне бюро розслідувань підозрює Росію в причетності до безладів у Шарлотсвіллі 2017 року. Про це член Палати представників Конгресу США, республіканець Том Ґарретт (Tom Garrett) заявив у суботу, 11 серпня, в інтерв'ю телеканалу CNN.

 

За словами конґресмена, близько двох місяців тому він перебував на закритому засіданні ФБР за участі директора бюро Крістофера Рея (Christopher Wray). Конґресмен запитав, чи пов'язано втручання Росії з тим, що сталося в Шарлотсвіллі, й отримав ствердну відповідь.

 

«Я майже два місяці просидів на закритому засіданні щодо Шарлотсвілля, де, зокрема, був присутнім і директор ФБР. Я запитав, чи можна говорити про причетність російського пропагандистського втручання до того, що сталося в Шарлотсвіллі. Мені сказали – так, це правда. Отримана інформація не є секретною», – цитує телеканал слова Ґарретта, котрий є членом Комітету Палати представників з питань внутрішньої безпеки та закордонних справ.

 

Нагадаємо, що 12 серпня 2017 року в Шарлотсвіллі в американському штаті Вірджинія відбулися сутички між представниками ультраправих угруповань і їхніми противниками. Причиною напруження стало рішення місцевої влади демонтувати пам'ятник командувачу силами конфедератів у громадянській війні генералові Робертові Едварду Лі, котрого вважають суперечливою особистістю в історії США. Наше видання ще рік тому писало про ймовірну причетність «руки Кремля» до шарлотсвілльських заворушень.

12.08.2018