Порошенко відбув переговори із Помпео.

 

Президент України Петро Порошенко подякував державному секретареві США Майку Помпео за Кримську декларацію, котра наголошує на невизнанні Штатами анексії українського Криму.

 

Про це йшлося під час телефонної розмови Порошенка та Помпео, про котру повідомила прес-служба голови держави.

 

"Було наголошено на пріоритетності продовження руху від політики невизнання анексії до політики деокупації Криму. Відзначено, що підходи США щодо політики відносно Росії залишаються чіткими і недвозначними – допоки Кремль не змінить свою конфронтаційну політику, ціна агресії для Росії буде і надалі зростати", – йдеться у повідомленні.

 

Під час розмови ішлося про те, що політика санкцій щодо Росії зберігатиметься, доки не будуть відновлені суверенітет і територіальна цілісність України, включно з Кримом. "Спроби російської сторони нагнітати ситуацію і надалі отримуватимуть адекватну відповідь і збільшуватимуть ціну триваючої агресії", – запевнили на Банковій.

 

Порошенко та Помпео також обговорили виконання "мінських угод", зокрема ініціативу з розміщення міжнародних миротворців ООН на всій території окупованого Донбасу та поверненням контролю над неконтрольованою ділянкою кордону України з Росією.

 

Сторони також зачепили проблему звільнення українських заручників та політичних в’язнів, які утримуються в Росії та на окупованих територіях на Донбасі і в Криму. "Маємо посилити тиск на Росію для якнайшвидшого звільнення всіх українських заручників, зокрема  Олега Сенцова, який голодує уже 86 день", – наголосив Петро Порошенко.

09.08.2018