Україна хоче припинити пасажирське залізничне сполучення з Росією.

 

Міністерство інфраструктури України підготувало низку пропозицій щодо протидії діяльності Росії в Азовському басейні та на окупованих територіях, повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян. Ідеться, зокрема, про припинення пасажирського сполучення, передає Інтерфакс-Україна.

 

"Ми підготували низку контрзаходів щодо того, що відбувається з боку Російської Федерації на наших окупованих територіях і в Азовському морі. До цього комплексу заходів входить і припинення залізничного сполучення з Росією. Питання обговорювалося на міжвідомчих робочих зустрічах у Міністерстві інфраструктури. Ми хочемо, щоб це було винесено в площину уряду або РНБО, щоб відповідне рішення було ухвалено вже на державному рівні", — заявив Володимир Омелян.

 

Наразі йдеться про припинення лише пасажирського залізничного сполучення.

 

"Щодо вантажного сполучення, є проблема не тільки в тому, що "Укрзалізниця" втратить істотні надходження до її бюджету, а й із міжнародним законодавством, зокрема з тими зобов'язаннями, які Україна взяла на себе в рамках Світової організації торгівлі. А тому наразі ми цю тему вивчаємо, але не просуваємо", — зазначив міністр.

 

Позиції Мінінфраструктури вже направлено на розгляд до відповідних відомств, очікуються рішення.

07.08.2018