Порошенко наклав вето на закон про кару за вируб лісу.

 

Президент України Петро Порошенко підтримує посилення кримінальної відповідальності за контрабанду лісу, однак виступає проти лобістських схем.

 

У такий спосіб в Адміністрації президента прокоментували накладення вето на закон про обмеження внутрішнього споживання необробленого лісоматеріалу 25 млн куб. м на рік і тимчасову заборону експорту дров, повідомляє "Українська правда".

 

"Президент України повністю підтримує посилення кримінальної відповідальності за контрабанду лісу. Але не підтримує лобістські схеми, які потрапили в закон між першим і другим читанням, зокрема норми, які суперечать Угоді України та ЄС про зону вільної торгівлі", – заявили в АП.

 

У Порошенка уточнили, що він підпише закон після внесення парламентом належних змін до нього.

 

Як пише аґенція "Інтерфакс-Україна", 23 липня проект закону про обмеження внутрішнього споживання необробленого лісоматеріалу повернувся до ВР з пропозиціями президента. Тект зауважень наразі на офіційному сайті парламенту відсутній.

 

3 липня за законопроект (№5495) про внесення змін до деяких законів України, що стосуються збереження українських лісів і запобігання незаконному вивезенню необробленого лісоматеріалу, у другому читанні та в цілому проголосували 234 народних депутати.

 

Згідно із врахованими правками до другого читання документа, суттєво посилено адміністративну та кримінальну відповідальність за незаконну вирубку лісу і його подальший експорт поза митним контролем (контрабанду).

 

До Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема, вноситься норма, згідно з якою незаконна рубка і перевезення, зберігання незаконно вирубаних дерев тягнуть за собою накладення на громадян штрафу від 15 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (один неоподатковуваний мінімум – 17 грн), а на посадових осіб – від 75 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (у чинному на сьогодні законодавстві – від 5 до 10 і від 7 до 12 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян відповідно).

 

У разі повторного правопорушення протягом року розмір штрафу становить для громадян від 30 до 60 неоподатковуваних мінімумів, для посадових осіб – від 300 до 600.

 

Крім цього, згідно зі змінами до Кримінального кодексу України, переміщення через митний кордон України поза митним контролем або приховування від митного контролю необробленого лісоматеріалу або пиломатеріалів цінних або рідкісних порід карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.

 

Ті ж дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб або службовою особою з використанням службового становища, карається позбавленням волі на строк від п'яти до 10 років із позбавленням права обіймати певні посади та з конфіскацією майна.

 

Якщо ці дії вчинені організованою групою осіб або в особливо великих розмірах, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі від 10 до 12 років із забороною займатися певною діяльністю протягом трьох років і з конфіскацією майна.

 

До законопроекту до другого читання внесено норму про тимчасову заборону (терміном на вісім років з дня набуття чинності законом) вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту паливної деревини (товарна позиція УКТЗЕД 4401).

 

Однак під час ухвалення законопроекту до зали парламенту було внесено виправлення для того, щоби під заборону експорту потрапила саме паливна деревина (а не пелети або паливні гранули, які вже є продуктом переробки), код УКТЗЕД деталізовано з 4 знаків до 10 (4401 10 0000).

 

23.07.2018