Зеркаль вважає, що "азовська криза" медійно перебільшена.

 

Заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль вважає, що загострення в Азовському морі є штучно перебільшеним у медіях.

 

Про це вона заявила в інтерв'ю "5-му каналу".

 

"Зараз є штучно створене загострення в інформаційному полі питання Азову. Воно завжди існувало. Військова присутність в Азовському морі росіян є більшою, ніж наша, це зрозуміло. За всіма канонами морського права, військові кораблі мають право зупиняти цивільні кораблі для огляду. Для цього не потрібні жодні мандати – нічого. Якщо це не перевищує розумний строк затримання, немає скарг від капітанів, судновласників, у нас [в офіційних служб] є можливість сказати тільки, що ми вважаємо", – заявила Зеркаль.

 

Заступниця міністра наголосила, що "якщо у нас будуть матеріали, які нам дозволяють заявити протест проти затримання, ми будемо цим користуватися". Наразі ж таких матеріалів немає. "Ми всі використовуємо інформацію з відкритих джерел. А чи є в нас хоча б одна скарга від судновласника? Чи є в нас хоча б одна скарга від капітана цього судна, який був затриманий?" – дивується Олена Зеркаль.

 

"Наразі я бачу дуже багато спекуляцій навколо цього, і мене напружує це, оскільки ми розуміємо, що будь-яке напруження в Азовському морі може призвести до неконтрольованих подій", – застерегла вона.

 

23.07.2018