Суд ООН нагадав Росії про потребу припинити утиски Меджлісу.

 

Міжнародний суд Організації Об'єднаних Націй нагадав Росії про виконання вимоги щодо відновлення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу у тимчасово окупованому Росією Криму.

 

Про це повідомила заступниця міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль на своїй сторінці у Facebook.

 

"Суд ООН чітко вказав Росії про її обов'язок виконати наказ Суду і відновити роботу Меджлісу, оскільки наразі цієї вимоги Суду не виконано", – повідомила дипломатка.

 

З її слів, українська сторона отримала листа від Міжнародного суду ООН, "в якому суд повідомив нас, що спрямував до РФ вимогу, сформульовану у притаманній суду консервативно-дипломатичній мові, щодо виконання обов'язкового пункту наказу ООН про відновлення дії Меджлісу".

 

"Оскільки для нас було очевидно, що Росія не збиралась скасовувати дію дискримінаційної заборони діяльності Меджлісу, як прямо передбачено наказом Міжнародного суду ООН, 19 квітня цього року ми звернулися до суду з проханням підтвердити, що Росія зобов'язана скасувати заборону діяльності Меджлісу відповідно до наказу Міжнародного суду ООН від 19 квітня 2017 року щодо застосування тимчасових заходів", – заявила Зеркаль.

 

"У подальшому листуванні з судом Росія у найкращих традиціях сталінського Радянського Союзу намагалась переконати всіх, що кримські татари добре живуть в умовах окупації. Ці пояснення не відвернули уваги Суду від головного – наказу Суду не виконано", – зауважила дипломатка.

 

Вона заявила, що своїм листом суд задовольнив прохання української сторони і "прямо звернув увагу Росії, що наказ є обов’язковим, вимога відновити дію Меджлісу чітка і потребує вжиття конкретних заходів".

 

"Росія має вжити цих заходів і поінформувати суд про них до 19 січня 2019 року", – додала Зеркаль.

 

З її слів, для України це важливий інструмент боротьби за права кримськотатарського народу і за відновлення діяльності Меджлісу.

 

"Цим Суд також нагадав Росії, що судові рішення слід поважати і виконувати – і накази Суду ООН, і рішення Стокгольмського арбітражного інституту, і багатьох інших судових інстанцій, в яких розглядають справи проти Росії", – підсумувала Зеркаль.

 

Як нагадує аґенція УНІАН, Міжнародний суд ООН у Гаазі 19 квітня 2017 року оголосив рішення, яким частково задовольнив запит України про застосування тимчасових запобіжних заходів стосовно Росії. Заходи стосуються Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації (CERD).

 

Суд вказав, що Росія не може обмежувати можливість кримським татарам зберегти свої інституції, в тім числі Меджліс. 

 

Щодо звинувачень РФ у порушенні норм Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму суд вирішив, що Україна не надала достатньо доказів, які були б суттєвою базою для застосування тимчасових запобіжних заходів.

 

19.07.2018