У Львові зі знайдених під час ремонту єврейських надгробків створять стіну пам’яті.

 

З єврейських надгробків, що їх знайшли під час ремонту вулиці Ганни Барвінок, планують створити окремий меморіал на Янівському цвинтарі у Львові, розповів керівник організації «Хесед Ар’є» Олександр Назар, передає Твоє місто.

 

«На вулиці Барвінок ще лишається багато мацев. Те, що могли, ми дістали. На інші потрібні гроші, бо треба наймати техніку. Ці надгробки впорядкують на Янівському цвинтарі. Надгробки зберуть докупи, створять стіну пам’яті, куди вмурують надгробки, але все залежить від грошей. Швидко це не робиться: можливо, рік-два. Заховання людей, чиї надгробки знайшли, існують, де саме – ми достеменно не знаємо. Можливо, на похованнях зараз прокладена дорога чи стоїть якийсь завод», – каже Олександр Назар.

 

За його словами, у Львові мацеви вмуровані не тільки у дороги. Організація «Хесед Ар’є» планує домовлятися з районними адміністраціями про співпрацю у їхньому виявленні та збереженні. Загалом мацеви можна знайти на вулицях Чехова, Личаківській, у подвір’ї Тюрми на Лонцького та біля Краківського ринку.

 

Як повідомляв Z, наприкінці червня на вулиці Ганни Барвінок, бічній вулиці Чупринки, під асфальтом знайшли мацеви.

19.07.2018