Росія продовжує перешкоджати розслідуванню Смоленської катастрофи.

Про це заявили представники підкомісії, яка розслідує аварію літака президента Польщі 2010 року.

 

 

Підкомісія, яка повторно вивчає обставини Смоленської катастрофи, заявила, що Росія перешкоджає розслідуванню обставин трагедії. У заяві органу говориться, що попри однозначний висновок Ради Європи, Росія досі відмовляє Польщі у поверненні уламків літака Ту-154М, навігаційних пристроїв та чорних скриньок, які вона незаконно тримає на своїй території. Про це повідомив польський інформаційний портал Onet.

 

Окрім того, російська сторона відмовила Варшаві у проведенні реконструкції літака на підставі його уламків, що досі зберігаються у Смоленську. «У такій ситуації відмова Росії в реалізації положень Міжнародної організації цивільної авіації (IKAO) та резолюції комітету Ради Європи має усі ознаки перешкоджання розслідуванню усіх обставин смерті президента Лєха Качинського», – йдеться у заяві польської сторони.

 

Речниця ж підкомісії Марта Пальонек (Marta Palonek), своєю чергою, зауважила, що російська сторона не тільки відмовляється виконувати заходи, рекомендовані IKAO, а у своїй заяві Міністерство закордонних справ РФ від 13 липня цього року називає вимогу проведення цих заходів «політичним замовленням».

 

«У цій ситуації відмова Росії виконувати приписи IKAO та ухвали комісії Ради Європи значно ускладнюють проведення розслідування, яке має на меті з’ясувати обставини смерті президента Леха Качинського, останнього президента в екзилі Ришарда Качоровського, командувачів всіх родів військ та голови генштабу Франтішека Ґонґора, творчині Солідарності Анни Валентинович, а також решти провідників Польщі, котрі загинули 10 квітня 2010 року», – підкреслила Пальонек.

 

Нагадаємо, що внаслідок авіакатастрофи літака Ту-154М у Смоленську 10 квітня 2010 року загинув президент Польщі Лєх Качинський та 95 інших осіб – членів польської делегації, котрі летіли на заходи з вшанування 70-их роковин Катинського злочину.

 

Наприкінці червня цього року Комітет з правових питань та прав людини Ради Європи підтримав проект резолюції щодо Смоленської катастрофи, у якому є вимога повернення Польщі Росією уламків літака Ту-154М.

16.07.2018