ДПСУ трактує останні дії РФ в Азовському морі як законні.

 

Державна прикордонна служба України не робить трагедії із затримки російськими феесбістами минулої доби в Азовському морі семи українських суден: наша сторона трактує дії РФ не як власне затримання суден, а як їхній огляд.

 

Про це заявив помічник голови Державної прикордонної служби України Олег Слободян у коментарі УНІАН.

 

"Мова йде не про затримку суден, а про огляд. Державна прикордонна служба говорить про це, починаючи з другої половини квітня, що російська сторона, російські прикордонники розпочали оглядати іноземні судна, які слідують як у порти України, так і з портів України. На жаль, ми є заручниками ситуації з 2004 року, а саме Угоди про співпрацю між Україною та РФ в Азовському морі та Керченській протоці, яка визначає Азовське море як море внутрішнього користування двох держав. Таким чином як російські, так і українські прикордонники можуть оглядати ті судна, які, на їхню думку, викликають якусь підозру. Тому ще раз кажу: ніхто їх не затримував, росіяни їх оглянули, і після цього вони продовжили свій шлях. Із тих 4 суден, які слідували в порти України, два вже прибули, ще два слідують і прибудуть найближчим часом у порти України", – зазначив Слободян.

 

Раніше віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд заявила, що Федеральна служба безпеки Росії в Азовському морі сьогодні затримала 7 торговельних суден, які йшли з/до Маріуполя та Бердянська.

 

09.07.2018