Муженко: Нові назви в російській армії – це маркування території.

 

Начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко заявив про те, що присвоєння частинам російської армії назв українських міст є "маркуванням території" Росією.

 

Про це Муженко написав на своїй сторінці у Facebook, інформуючи про те, що він підписав указ, який чітко регламентує виконання командирами (начальниками) всіх рівнів управління Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режи мів в Україні та заборону їхньої символіки”.

 

 

"Своїми рішеннями росіяни продовжують свою давню традицію – красти чужу історію та славу. Це маркування території та озвучування претензій на землі інших народів, до яких Росія не має ніякого відношення", – підкреслив начальник Генштабу.

 

"Це чіткий сигнал нам і світу, що агресор не збирається зупинятись на Донбасі та Кримі. Він також спрямований на мобілізацію проросійських сил на території України", – сказав Муженко, додавши, що традиції сучасної російської армії – "це дивна суміш російсько-імперських і радянських міфів".

 

Що ж до нового декомунізаційного розпорядку в українському війську, то Муженко наголосив, що наше військо "має власні військово-історичні традиції" і "дії Росії ніяким чином на нас не впливають". Зі слів начальника Генштабу, підписаний ним указ – це "підтвердження правильності нашого курсу".

 

"Для Збройних Сил України усвідомленням цього став 2014-й, коли кожен з нас зробив свій вибір", – резюмував командувач ЗСУ.

 

Як писав Z, напередодні президент Росії Владімір Путін підписав укази про присвоєння почесних назв низці підрозділів російської армії, надавши їм імена українських міст – Львова, Ніжина, Житомира.

 

Зокрема, 6-й танковий полк російської армії матиме назву "гвардійський львівський" (повна назва – "6-й гвардійський танковий Львівський ордену Леніна, Краснознамєнний, орденів Суворова, Кутузова і Богдана Хмельницького полк"), 68-й танковий полк – "гвардійський Житомирсько-Берлінський" (повна назва – "68-й гвардійський танковий Житомирсько-Берлінський Краснознамєнний, орденів Суворова, Кутузова, Богдана Хмельницького і Алєксандра Невського полк"), 163-й танковий полк – "гвардійський Ніжинський" (повна назва – "163-й гвардійський танковий Ніжинський ордену Красной Звєзди полк").

 

 

В указах зазначено, що почесні назви присвоєно "з метою збереження славних воїнських традицій, виховання військовослужбовців в дусі відданості Отєчєству і вірності воїнському обов'язку".

 

Акти підписані 30 червня; вони набули чинності.

 

Путін також увів у назви підрозділів і європейські топоніми. Зокрема, російська воєнщина тепер має Варшавський і Трансильванський полки.

 

03.07.2018