Конкурсна комісія вибрала проект Музею Революції гідності.

 

Міжнародна конкурсна комісія оголосила проект-переможець міжнародного відкритого архітектурного конкурсу проектів на кращу проектну пропозицію щодо об'єкта "Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності", котрий зведуть на алеї Героїв Небесної Сотні. Першу премію здобув проект "Штурм пагорба" німецького архітектурного бюро Kleihues Gesellschaft von Architekten mbH. Архітектори – професор Ян Кляйхус (Jan Kleihues) та Йоганнес Кресснер (Johannes Kressner).

 

Про це йдеться у повідомленні Музею Майдану.

 

 

Результати конкурсу оприлюднили у четвер в Міністерстві культури України за участі міністра, керівництва музею, членів журі, учасників конкурсу та родин Небесної сотні.

 

“Цей проект найсвітліший. Гадаю, він задовольнить найбільшу частину людей. Можливо, інші проекти чимось викликали б певні суперечки. У цьому є чітка прив’язка до Майдану. Я бачу в ньому продовження підйому на пагорб. Гарно співіснуватиме з меморіалом, бо перегукується з ним. Вони будуть доповнювати один одного", – прокоментував Володимир Бондарчук, голова ГО “Родина Героїв Небесної сотні”.

 

 

"Він переконав міжнародне журі у своїй відповідності конкурсному завданню, у значній функціональній та архітектурній цінності, модерновій елегантності та бережному ставленні до середовища, метафоричності й символізмі та спроможності витримати плин часу. Проект під назвою “Штурм пагорба” по-новому інтерпретує неокласицизм, інтегруючи події на Майдані в європейську історію, візуально формує новітній український акрополь та українську агору, утверджуючи демократичну спрямованість нації. Реалізація цього проектного задуму гармонійно доповнить меморіальний простір на алеї Героїв Небесної сотні та створить середовище для активного втілення в життя мрій борців за незалежну й процвітаючу Україну”, – сказав Ігор Пошивайло, генеральний директор Музею Революції гідності.

 

 

Компанія Kleihues Gesellschaft von Architekten mbH відома завдяки своїм успішним проектам у багатьох країнах. Прикметно, що зараз за її розробкою споруджують Національний музей в Осло. 

 

На оголошений Кабінетом Міністрів відкритий анонімний конкурс щодо проектів музею та меморіального комплексу надійшло 66 заявок із 12 країн світу. Найкращий проект меморіалу визначили в лютому 2018 року. Друга стадія конкурсу стосувалася проекту самого музею вже з урахуванням вигляду меморіальної частини. У фіналі змагалися шість проектів. Їхні автори на умовах анонімності активно співпрацювали з організаторами конкурсу, зокрема відвідували Київ, оглядали місця подій, спілкувалися з родичами загиблих.

 

 

Нагадаємо, раніше конкурсна комісія оголосила переможців конкурсу в номінації "Меморіал Героїв Небесної сотні" – зону вздовж колишньої вулиці Інститутської облаштують за проектом архітекторок Ірини Волинець (Львів, Україна) та Марії Процик (Роттердам, Нідерланди).

 

28.06.2018