Мирослав Маринович отримав премію імені Станіслава Вінценза.

 

Український дисидент та віце-ректор Українського католицького університету Мирослав Маринович став лауреатом премії імені Станіслава Вінценза за гуманітарне служіння розвитку регіонів, ідеться на сторінці форуму Via Carpatia в мережі Facebook.

 

Нагородження відбулося під час церемонії закриття Першої міжнародної конференції «Коло Вінценза: майбутнє Карпат» під час Міжнародного форуму Центральної та Східної Європи Via Carpatia у Криворівні на Івано-Франківщині.

 

Статуетка, що її вручили лауреатові, – витвір місцевих ковалів у вигляді стилізованого під гуцульські орнаменти хреста.

 

Цьогоріч нагородження відбулось уперше. Планується, що премією щорічно нагороджуватимуть представників місцевого самоврядування, громадських організацій та лідерів думок у різних вимірах суспільного життя. Номінанти премії мають утверджувати високі гуманістичні ідеали, збагачувати історичну пам'ять народу, його національну свідомість і самобутність та бути взірцем високих моральних та професійних якостей.


Фото: Via Carpatia/Facebook.

 

«Я зворушений, бо для мене Криворівня з самої юності відома як місце, куди приїздили тогочасні світові представники України. Я ніколи і мріяти не міг, що саме тут мене нагородять премією ім. Станіслава Вінценза. Я дуже вдячний за цю нагороду! Саме ім’я Станіслава Вінценза є символом власне праці за гуманітарне служіння розвитку регіонів, любов до рідного краю та своєї малої Батьківщини. Це те, що ми усі з вами хотіли відродити», – зазначив Мирослав Маринович.

 

Як повідомляв Z, під час конференції «Коло Вінценза: майбутнє Карпат» було ініційовано створення на Верховинщині музею Станіслава Вінценза – польського письменника та філософа, автора епосу про життя гуцулів «На високій полонині», який народився та багато років прожив на Івано-Франківщині.

 

Форум Via Carpatia присвячений всебічному розвитку Карпатського регіону і триватиме до 30 червня. Його організаторами та ініціаторами є ГО «Всеукраїнський демократичний форум», ГО «Співбуття: культурна автономія», ГО «Гуманітарна студія "Хвиля"».

28.06.2018