Центральний суд Сімферополя окупаційної адміністрації Криму засудив фіґурантів "справи 26 лютого" ("сімферопольський Майдан" під стінами Верховної Ради АРК) до умовних термінів.
Як повідомляє видання "Крим.Реалії", Алі Асанова і Мустафу Дегерменджи засудили до 4 років 6 місяців умовно, Арсена Юнусова та Ескендера Кантемирова – до 4 років умовно, Ескендера Емірвалієва – до 3 років 6 місяців умовно. Випробувальний термін для переслідуваних – по 3 роки кожному.
Міністерство закордонних справ України не визнаватиме вирок окупаційного суду. "Рішуче засуджуємо нікчемні вироки незаконних судів окупанта у справі "26 лютого". Ще один доказ злочинів РФ для подання в міжнародні суди", – написала речниця МЗС Мар'яна Беца на своїй сторінці у twitter.
26 лютого 2014 року перед будинком кримського парламенту відбулися масштабний мітинг прихильників Революції гідності та територіальної цілісності України, а поруч – акція росіян і прибічників захоплення півострова РФ. Серед учасників були кримськотатарські й проукраїнські активісти – їм протистояли "козачки", організовані лідерами "Русского єдиіства" на чолі із Сергієм Аксеновим (Аксьоновим), який наразі очолює окупаційний російський уряд Криму.
У січні 2015 року кримське управління Слєдкому Росії порушило кримінальну справу про масові заворушення на мітингу 26 лютого. Серед затриманих були заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз, а також активісти Алі Асанов, Мустафа Дегерменджа, Ескендер Кантемиров, Талят Юнусов, Ескендер Емірвалієв, Арсен Юнусов і Ескендер Небієв.
З ініціативи адвоката Джеміля Темішева активіст Талят Юнусов і оператор телеканалу ATR Ескендер Небієв пішли на угоду зі слідством і визнали провину з умовою, що їхні свідчення не служитимуть доказом у справах інших фіґурантів "справи 26 лютого". У грудні 2015 року Талята Юнусова засудили до 3,5 років умовно, а Ескендера Небієва – до двох років також умовного терміну.
11 вересня 2017 року російський суд засудив Чийгоза до восьми років колонії суворого режиму за звинуваченням в організації "масових заворушень", під якими малися на увазі протести, пов'язані з анексією півострова Росією.
25 жовтня 2017 року Росія звільнила засудженого в Криму Ахтема Чийгоза і передала його Туреччині, пізніше він приїхав до Києва.
19.06.2018