Учасників "сімферопольського Майдану" засудили умовно.

 

Центральний суд Сімферополя окупаційної адміністрації Криму засудив фіґурантів "справи 26 лютого" ("сімферопольський Майдан" під стінами Верховної Ради АРК) до умовних термінів.

 

Як повідомляє видання "Крим.Реалії", Алі Асанова і Мустафу Дегерменджи засудили до 4 років 6 місяців умовно, Арсена Юнусова та Ескендера Кантемирова – до 4 років умовно, Ескендера Емірвалієва – до 3 років 6 місяців умовно. Випробувальний термін для переслідуваних – по 3 роки кожному.

 

 

Міністерство закордонних справ України не визнаватиме вирок окупаційного суду. "Рішуче засуджуємо нікчемні вироки незаконних судів окупанта у справі "26 лютого". Ще один доказ злочинів РФ для подання в міжнародні суди", – написала речниця МЗС Мар'яна Беца на своїй сторінці у twitter.

 

26 лютого 2014 року перед будинком кримського парламенту відбулися масштабний мітинг прихильників Революції гідності та територіальної цілісності України, а поруч – акція росіян і прибічників захоплення півострова РФ. Серед учасників були кримськотатарські й проукраїнські активісти – їм протистояли "козачки", організовані лідерами "Русского єдиіства" на чолі із Сергієм Аксеновим (Аксьоновим), який наразі очолює окупаційний російський уряд Криму.

 

У січні 2015 року кримське управління Слєдкому Росії порушило кримінальну справу про масові заворушення на мітингу 26 лютого. Серед затриманих були заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз, а також активісти Алі Асанов, Мустафа Дегерменджа, Ескендер Кантемиров, Талят Юнусов, Ескендер Емірвалієв, Арсен Юнусов і Ескендер Небієв.

 

З ініціативи адвоката Джеміля Темішева активіст Талят Юнусов і оператор телеканалу ATR Ескендер Небієв пішли на угоду зі слідством і визнали провину з умовою, що їхні свідчення не служитимуть доказом у справах інших фіґурантів "справи 26 лютого". У грудні 2015 року Талята Юнусова засудили до 3,5 років умовно, а Ескендера Небієва – до двох років також умовного терміну.

 

11 вересня 2017 року російський суд засудив Чийгоза до восьми років колонії суворого режиму за звинуваченням в організації "масових заворушень", під якими малися на увазі протести, пов'язані з анексією півострова Росією.

 

25 жовтня 2017 року Росія звільнила засудженого в Криму Ахтема Чийгоза і передала його Туреччині, пізніше він приїхав до Києва.

 

19.06.2018