Уряд Грузії подав до демісії.

Це відбулося на тлі масових акцій протесту, які вже третій тиждень тривають у країні.

 

                                              Георгій Квірікашвілі

 

Грузинський прем'єр-міністр Георгій Квірікашвілі, йдучи у відставку, пояснив свій крок розбіжностями з лідером правлячої партії «Грузинська мрія» Бідзіною Іванішвілі.

 

«Як ви знаєте, вчора відбулася зустріч правлячої політичної сили, після чого були зроблені публічні заяви. Між мною і правлячою командою виявилися розбіжності в поглядах на певні напрямки. Конкретніше, мова йшла про економічну політику, яку проводить уряд під моїм керівництвом. В останні місяці виникла низка фундаментальних питань, за якими у нас з головою партії були відмінні позиції. Це нормальний процес. Починаючи з 2012 року, ніколи не уникав полеміки. Я думаю, сьогодні настав той момент, коли лідер партії повинен отримати можливість сформувати новий кабінет, виходячи з тих поглядів, які є у нього», – процитував слова Квірікашвілі інформаційний портал Georgia Online.

 

50-річний Квірікашвілі, якого називали ставлеником Іванішвілі, обіймав посаду прем'єра з 2015 року. Відставка прем'єра, згідно з грузинською Конституцією, означає відставку всього уряду.

 

Правляча партія протягом семи днів повинна репрезентувати президенту країни склад нового уряду. Президент Грузії Георгій Маргвелашвілі також протягом семи днів має подати новий кабінет міністрів на затвердження парламенту країни.

 

У Тбілісі з кінця травня не вщухають акції протесту і мітинги з вимогою справедливого розслідування справ про вбивство підлітків наприкінці минулого року. Протестувалники, серед яких родичі вбитих, правозахисники і різні опозиційні партії вимагали покарання винних у вбивстві і відставки прем'єр-міністра. Раніше акції протесту вже призвели до відставки генерального прокурора.

14.06.2018