У законі про Антикорупційний суд виявили неузгоджений одіозний пункт.

 

В оприлюдненому у середу законі "Про Вищий антикорупційний суд України" виявили норму про те, що апеляції щодо справ НАБУ, які вже зараз розглядають в судах, відбуватимуться в судах загальної юрисдикції, а не в апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду.

 

Це порушує попередні домовленості з міжнародними партнерами, йдеться в заяві організації "Transparency International Україна", адже оскарження справ, які зараз перебувають на розгляді в загальних судах, мало б відбутися в апеляційній палаті Антикорупційного суду.

 

 

Проблемна норма проявилася допіру в оприлюдненому тексті закону, що його у середу надрукувало офіційне видання Верховної Ради "Голос України". Цієї правки не зачитував голова комітету правової політики та правосуддя Руслан Князевич у сесійній залі перед ухваленням закону та не обговорювали на самому комітеті. Цей пункт з’явився у тексті правок, розданому в комітеті за годину до голосування. Цієї норми також не було у запропонованій комітетом редакції порівняльної таблиці до другого читання, опублікованій на сайті Верховної Ради.

 

"Ця норма – це амністія для всіх top-корупціонерів, чиї справи вже в судах. Це зміна попередніх домовленостей і тексту самого законопроекту прямо перед голосуванням", – заявив Віталій Шабунін, голова правління Центру протидії корупції.

 

"Тепер же справи Мартиненка, Насірова та інших одіозних top-посадовців так і залишаться в звичайних судах та, як ми розуміємо, будуть «злиті»", – передбачає Шабунін.

 

"Треба терміново виправити цю помилку, проголосувавши за відповідні зміни до закону. Ухвалена норма відкладає ухвалення остаточних рішень щодо справ НАБУ ще на кілька років", – зазначає виконавчий директор "Transparency International Україна" Ярослав Юрчишин.

 

13.06.2018