У Львові відкрили центр Мін’юсту у форматі OpenSpace.

 

Сьогодні, 11 червня, у Львові на вул. Франка, 157, офіційно відкрили центр реєстрації актів цивільного стану у форматі OpenSpace, передає ЗіК.

 

Участь у відкритті взяв міністр юстиції Павло Петренко.

 

Планують, що такий центр вдень обслуговуватиме 100-150 клієнтів. Тут можна отримати документи щодо народження, шлюбу, зміни імені, внесення змін в усиновлення та ін., а також одразу на місці через термінал оплатити послугу.

 

«У такому відкритому офісі немає можливості закритись десь у маленькому кабінеті, вимагати хабар, створювати перепони у видачі документів. Ми поставили вимогу: будь-яка послуга, яку надають в OpenSpace, повинна займати не більше ніж 30 хвилин», – заявив міністр юстиції Павло Петренко.

 

Начальник управління державної реєстрації актів цивільного стану Міністерства юстиції України Ірина Дубиківська у коментарі журналістам повідомила, що стандартні процедури у такому центрі триватимуть у середньому 5-7 хвилин.

 

«Отримати свідоцтво про народження, витяг з реєстру, будь-який документ в межах України ви можете тут, незалежно від прив’язки, де складений цей запис і де ви зареєстровані. Тобто ви можете проживати у Львові, народитися в Криму, а бути зареєстрованим в Києві. У нас є спілкування в межах електронних реєстрів, отримується підтвердження і видаються документи. За місцем проживання залишається реєстрація смерті і реєстрація зміни імені. При цьому особам, які переселись з окупованих територій – Донецьк, Луганськ і Крим, – можна підійти у будь-який відділ, незалежно від реєстрації», – зазначила вона.


OpenSpace від Міністерства юстиції у Львові.Фото: ЗіК.

 

Також Ірина Дубиківська поінформувала, що державне мито за повторну видачу документів становить 51 коп., заява про державну реєстрацію шлюбу – 85 коп., заява про зміну імені – 5 грн 10 коп., розірвання шлюбу – 8 грн 50 коп., повторна зміна імені, прізвища або по батькові – 51 грн.

 

Раніше офіси у форматі OpenSpace Мін’юст відкрив у Києві та Одесі. На черзі – Вінниця, Ужгород, Херсон, Сєверодонецьк, Суми, Чернігів.

 

«Думаю, що наступного року ми покриємо всю країну і це буде хороший тренд. Ми передамо ці сервіси місцевим громадам з новою якістю. Наше завдання – продовжити процес децентралізації. Як ми зробили з реєстрацією нерухомості і бізнесу, так ми зробимо і з реєстрацією актів цивільного стану», – зазначив Павло Петренко.

 

За його словами, в Києві планують відкрити 4-5 таких сервісних центрів. У Львові їх теж може бути кілька, а в невеликих містах буде достатньо й одного.

11.06.2018